MK: Az Újpest és a DVTK is hozta a kötelezőt, tíz góllal nyert az NB II-es csapat - eredmények, videók

A Magyar Kupa 6. fordulójában az Újpest és a DVTK nyert az alacsonyabb osztályú ellenfele ellen, az NB II-es csapatok közül a Szeged tíz, a Nyíregyháza hét és a Szeged öt gólt rúgva jutott a legjobb 64 közé.
Csakfoci Admin 2020. október 7., szerda 16:00
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 7., szerda 16:00

Iváncsa (NB III) – Újpest 0-4 (Perosevic 29., Beridze 50., 53., Szakály 67.)

Alig-alig hozott helyzetet az első félidő, az első kapura lövésre a 23. percig kellett várni, akkor Domokos lövése szállt Pajovic kapuja mellé. Hat perccel később megszerezte a vezetést az Újpest - Szakály ívelt a védelem mögé befutó Perosevicnek, aki kíméletlenül a léc alá bombázott. A félidő vége felé még egy szórvány iváncsai lehetőséget lehetett feljegyezni, de különösebben nem kellett aggódniuk a vendégeknek.

Fordulás után az Újpest az 50. percben Beridze találatával megduplázta előnyét, aki Tallo passza után közelről volt eredményes. Három perccel később a grúz középpályás megrúgta csapata harmadik, önmaga második gólját, miután Perosevic középre adása után talált be Prokop kapujába.

A 62. percben Suszter beadása után Pauljevic könnyelműen - sarokkal - tisztázott labdája Cseszneki elé került, lövése a védőkről szögletre vágódott. A szögletnél egyszerre kiáltott minden Iváncsa-szurkoló gólt, azonban előbb Suszter fejesét, majd az ismétlésnél Villám bólintását kapta ki a lila-fehérek szerb hálóőre. A 68. percben tovább növelte előnyét az Újpest - Perosevic kicsiben elvégzett szöglete után középre gurított, ahol Szakály 11 méterről belsőzött Prokop kapujába.

A hajrában mindkét edző cserékkel frissített csapatán, a hazaiak mindent megtettek a szépítés érdekében, ám újabb találat sem született, így Újpest 4-0-s győzelemmel jutott a legjobb 64 közé.

Balassagyarmat (NB III) – DVTK 0-2 (Grozav 6., Hegedűs 71.)

A Diósgyőr már a 6. percben vezetést szerzett a harmadosztályú Balassagyarmat vendégeként. Egy nagy bedobást nem sikerül felszabadítaniuk a hazai védőknek, Grozavhoz kerül a labda, aki 13 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe.

A második játékrés elején a balassagyarmatiak egyenlítettek, azonban a játékvezető szabálytalanság érvénytelenítette a találatot.

A 71. percben kétgólosra nőtt a Diósgyőr előnye - Molnár szöglete után Hegedűs a kapu torkából hassal, de többszöri visszajátszás után úgy tűnik, hogy inkább kézgyanús mozdulattal juttatta a labdát a hálóba. Az utolsó pillanatokban két percen belül a hazaiak és a vendégek is a kapufát találták el, de újabb gólt nem láthattak a Balassagyarmatra kilátogató nézők.

Veszprém (NB III) – Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0-5 (Takács 7., Sárossy 43. - öngól, Dobos 46., Grumics 66., 86.)

A Szeged a 7. percben szerzett vezetést, akkor Gajdos remekül készíti le sarokkal lövésre a labdát Takácsnak, aki 15 méterről a bal alsóba gurított. A félidő előtt egy öngóllal nőtt tovább a vendégek előnye - Gajdos és Bitó bal oldali összjátéka után Sárossy vágta saját kapujába a labdát.

A szünet után 24 másodperccel máris betalált a csereként beálló Dobos Áron. A vezetőedző fia Grumic passza után 6 méterről lőtt a jobb sarokba. A 66. percben Dobos szolgálta ki Grumicsot, a szegedi támadó 4 méterről, nagy ziccerben bombázott a léc alá. A 86. percben Ódor jobb oldali beadását Grumics fejelte közelről a kapu közepébe, kialakítva ezzel a 0-5-s végeredményt.

Tiszafüred (NB III) – Putnok (NB III) 3-2 (Kalmár 10., Szabó T. 52., Csiki 61., ill. Stefán 17., Ádám 51.)

A tiszafürediek a 11. percben Kalmár lövésével kerültek előnybe, miután a 18 méterről elvégzett szabadrúgása a sorfalon megpattanva a putnokiak kapujában kötött ki. Hat perccel később egyenlítettek a vendégek, Máté passzolt a bal szélre Stefánnak, aki higgadtan a jobb alsóba lőtt.

Gyors gólváltás volt a második félidő elején: előbb a hazaiak kapusa passzolta ki rosszul a labdát, amire lecsapott Ádám Ferenc és a kapust kicselezve az üres kapuba passzolt, majd 1 perccel később egy füredi szögletnél Szabó Tamás fejelt a bal felsőbe. A 61. percben egy újabb szöglet utáni fejes gólt szerzett a Tiszafüred, ezúttal Csiki volt eredményes. Újabb találat nem született, így a Tiszafüred jutott a következő fordulóba.

Lőrinci (megyei I.)- Nyíregyháza (NB II) 0-7 (Ötvös 28. - 11-esből, 45., Kártik 66., 69., Hornyák 68., 92., Kovács N. 86.)

A Szpari a 13. percben Ötvös góljával szerzett vezetést, majd a félidő lefújása előtt nem sokkal ismét Ötvös talált be büntetőből.

A második játékrészben a szabolcsiaknál három perc alatt három gól is volt. Kártik és Hornyák is duplázott, valamint Kovács is betalált, így a Nyíregyháza 7-0-ra nyert a megyei első osztályban szereplő Lőrinci vendégeként.

0-10 (Kurdics 14., 67., Rokszin 26., 45., 62., Tóth B. 56., Horgosi 69., Rimóczi 76., Wéber 81. - öngól, Berdó 89.)

A szolnokiaknál Rokszin mesterhármast szerzett, míg Kurdics duplázni tudott. A hajrában Horgosi és Rimóczi is betalált, majd a 81. percben Wéber öngóljával nőtt tovább a vendégek előnye. A végeredményt Berdó állította be.

MOL Magyar Kupa: Kiütéssel nyert a Vidi is, a Vasas "ijedtében" ötöt lőtt - eredmények
Mindegyik pályán érvényesült a papírforma, az élvonalbeli és a másodosztályú csapatok is továbbjutottak a Magyar Kupa 6. fordulójából vasárnap délután.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)