MOL Magyar Kupa: A címvédő Újpest szoros meccsen jutott a legjobb négy közé

Harmadikként a címvédő Újpest biztosította helyét a Magyar Kupa legjobb négy csapata között, miután a Simon Krisztiánék 3-2-re nyertek Békéscsabán.
Privacsek András 2022. március 2., szerda 21:53
Szerző: Privacsek András 2022. március 2., szerda 21:53

Remekül kezdett az Újpest: a 3. percben Simon 22 méterről kilőtte a jobb sarkot. A 12. percben Mack távoli löketét ütötte fölé Winter, majd öt perccel később Váradi 20 méteres bombáját nyomta ki Pajovic. A 17. percben egy szöglet után Ilyés közelről egyenlített.

Még a szünet előtt visszavette a vezetést az Újpest: a csereként beállt Yahaya ugrott ki és 11 méterről a léc alá lőtt.

A második félidő elején Viana kapufáját követően Bjelos passzolta a labdát a hálóba. Az 59. percben Simon éles szögből a kapufát találta el. A 77. percben Tóth 6 méteres fejesével szépítettek a hazaiak. A Békéscsaba ugyan megnyomta a meccs végét, de az egyenlítés nem jött össze, így az Újpest elődöntős.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő:

Békéscsaba - Újpest 2-3 (Ilyés 17., Tóth 77., ill. Simon 3., Yahaya 38., Bjelos 56.)

Békéscsaba: Winter - Hodonicki, Farkas, Albert, Mikló - Váradi (Farkas 61.), Zvara (Varga 73.), Babinyecz (Pantovics 61.), Gránicz (Fazekas 61.) - Ilyés (Lukács 73.), Tóth

Újpest: Pajovic - Kastrati, Koutroumpis (Kuust 46.), Kádár, Antonov - Boumal - Simon K., (Beridze 63.) Mack (Onovo 63.), Bjelos, Croizet (Yahaya 24.) – Viana (Zivzivadze 80.)

Korábban játszották:

Kazincbarcika - Paks 0-1
Honvéd - Ferencváros 0-1

Csütörtök:

ETO - Fehérvár

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)