Gyepes szerint akkor történt az első komoly baj, amikor a szövetségi kapitány megengedte az NB I-es kluboknak, hogy a nemzetközi porondra való felkészülés miatt válogatott játékosaikat a csapatnál tartsák.
- Amikor a kerethirdetés megtörtént, már akkor sokan kezdtek aggódni. Igaz, hogy a csapatépítés fázisában vagyunk, de azért a mérkőzéseket ugyanolyan komolyan kell venni, a tétmérkőzésekre fel kell készülni. Nagy hiba volt ez a hála az NB I-es klubok felé Storck részéről, az eredményt csak úgy lehet elérni, hogy minél magasabbra tesszük a mércét - mondta a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.
A 26-szoros válogatott játékos szerint már Dzsudzsák Balázs sincs azon a szinten, hogy egymaga eldöntsön egy Andorra elleni mérkőzést.
- Korábban volt már, hogy Liechtensteinnel döntetlent játszottunk, vagy kikaptunk Máltától, de akkor nem volt olyan magasan jegyezve a válogatott, mint az elmúlt időszakban. Most jól szerepeltünk az Eb-n, néhány légiósunk komoly teljesítményt nyújt nemzetközi szinten. Ezért sokkal nagyobbat is estünk, mint korábban. Andorra ellen Dzsudzsákon kívül nem volt olyan rutinos játékos, akire azt mondhatja egy fiatal játékos a pályán, hogy „ránézek, figyelem, mit csinál, és nem is kell máson gondolkodnom, csak a feladatomon”. A szövetségi kapitány picit magára hagyta Balázst, egyedül volt a régi csapatból. Balázsnak egyedül kellett volna megnyernie a mérkőzést, de sajnos, ő sem játszik azon a szinten, hogy tudja hozni azt a teljesítményt, amivel egyedül megnyeri a meccset.
A Soroksár labdarúgója szerint a fiatalszabály sem tesz egyértelműen jót a magyar futballnak, a fiatalok hozzáállása pedig közel sem elégséges.
- Sok fiatal került előtérbe NB I-es, NB II-es szinten. Az NB II-ben eleve kötelező játszatni őket, ezért a keretben négy-öt fiatalnak azért ott kell lennie. Ezt felszorozva 20 csapattal, már 100 fiatalról beszélünk, plusz az élvonalbeli játékosok. Nem hiszem, hogy van ennyi minőségi fiatal, akinek ott lenne a helyük, és alanyi jogon játszanak. Persze, valahol el kell kezdeni: a koncepció jó, a megvalósításban azonban probléma van. Látok olyan NB II-es klubot, ahol vannak olyan fiatalok, akiknek a teljesítményük alapján tényleg játszaniuk kell, és játszanak is, akár még kettőnél is többen. De vannak, ahol egyet se találni. Ahogyan korábban Véber Gyuri is mondta, az edző azt a helyet keresi, hogy hol tud a legkevesebbet ártani a fiatal. Nem mondom, hogy egyetlen játékos tud ártani, de ha egy csapatnak komoly céljai vannak, nem lehet azt mondani, hogy neked játszani kell, mert az MLSZ azt mondta. A világ megváltozott, annyi mindennel tudnak foglalkozni a fiatalok, hogy a legfontosabbal nem foglalkoznak, hogy miként tudnak jobbak lenni. Nem azzal törődnek a mérkőzés után, hogy a következő meccsen hogyan tudok jobb lenni, hanem úsznak a sikerben, kirakják a különböző médiafelületekre a csapatképet, meg hogy a haverokkal hogy ünnepeltem.
Ha Bernd Storck csak szövetségi kapitány lenne, már meneszthették volna, ám sportigazgatói titulusa miatt ennél sokkal bonyolultabb a helyzet.
- A legtöbb helyen természetes következmény, hogy ilyenkor lemond vagy menesztik a kapitányt. Itt speciális helyzet van, mert a szövetségi kapitány az egész labdarúgásért felel. Ilyen helyzetben nagyon át kell gondolni, hogy ha leváltjuk, az milyen következményekkel jár. Vagy át kell strukturálni az egészet, új embereket nézni a különböző pozíciókra, vagy megtartani, és mellé- vagy föléhelyezni egy embert, aki kicsit megköti a kezét, és nem enged meg mindent neki.