Hiába vezetett kétszer is két góllal, nem tudott nyerni U21-es válogatottunk

U21-es válogatottunk a szünetben 2-0-ra vezetett az Azerbajdzsán elleni felkészülési mérkőzésen, de a második félidőben a hazaiak veszélyesebben futballoztak, és döntetlenre mentették a találkozót.
Csakfoci Admin 2018. június 8., péntek 21:10
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 8., péntek 21:10

Az U21-es válogatottunk legközelebb szeptemberben, Svédországban játszik Európa-bajnoki selejtezőt, de előtte pénteken délután egy felkészülési mérkőzésen is pályára lépett Bakuban, a házigazda Azerbajdzsán ellen. Az eddigi Eb-selejtezők meghatározó játékosai közül többen is az A-válogatottal készülnek, mások pedig pihenőt kaptak Michael Boris szövetségi edzőtől, aki így kipróbálhatott néhány új futballistát is, akik közül többen még két-három évig is U21-es csapattagok lehetnek - írja az MLSZ honlapja.

A mérkőzés kissé döcögősen indult a mieink számára, az első negyedórában az azeriek játéka érvényesült: a haziak a saját térfelükön tartották a labdát, és nehezen tudtuk megszerezni azt tőlük. A házigazdák egyszer-egyszer eljutottak ugyan a kapunkig, de helyzeteket nem alakítottak ki.

A 26. percben, az első helyzetünkből megszereztük a vezetést, egy hazai védelmi hibát követően Makrai Gáborhoz került a labda, a DVTK csatára megtolta a kifutó kapus mellett, majd az üres kapuba helyezett (0-1). A kapott gól után a hazaiak nyíltabb játékot vállaltak fel, ennek következtében több lehetőség adódott a kapujuk előtt. Egy nagyot mi is hibáztunk, a 30. percben Zima Ádám rossz helyre passzolta ki a labdát, Szalai Attila azonban hatalmasat mentett a hazaiak lövése után, így elmaradt az azeri gól. A 35. percben megdupláztuk az előnyünket: egy védelmi hibát követően Haris Attila lőtte ki 14 méterről a bal alsó sarkot (0-2), kialakítva a félidei eredményt.

A szünetben hármat cserélt Michael Boris, Tóth Balázs érkezett a kapuba, Gergényi Bence a védelembe, Forgács Péter pedig a bal oldalra. A 48. percben a hazaiak egyik támadója elesett a tizenhatos bal sarkánál, a játékvezető meglepő módon tizenegyest ítélt. A büntetőből Sahverdiyev a bal alsó sarokba lőtt (1-2). Nem sokáig volt szoros az állás, két perccel később Hinora Kristóf gurította vissza a labdát Tajti Mátyásnak, aki állítgatás nélkül, 17 méterről a jobb felső sarokba tekert (1-3). A gól után Schafer András és Szabó Bence érkezett a pályára, az azeriek pedig jóval támadóbb szellemben kezdtek futballozni, az 57. percben, egy szépen kijátszott akció végén a keresztlécet találták el. A 67. percben egyre csökkent a különbség, egy jobb oldali beadást követően elcsúszott a védekezésünk, Dadasov mellel továbbított a hálóba (2-3). A 71. percben kiegyenlíettek a hazaiak, egy bal oldali szöglet után Krivotsyuk fejelt a magyar kapuba (3-3).

A hajrához közeledve Makrai és Hinora előtt is adódott lehetőség, előbbi lövését blokkolták, utóbbi bombáját kiütötte a kapus. Az utolsó percekben viszont az azeriek hagytak ki nagy helyzetet, az eredmény a háromperces hosszabbítás végéig nem változott, 3-3-mal zárult a találkozó.

- A kétgólos vezetést követően csalódás, hogy nem tudtuk megnyerni a mérkőzést, de a találkozó elérte a célját, több új játékost is kipróbáltunk. Látszott, hogy közülük többen még nincsenek hozzászokva a nemzetközi szinthez, de éppen az ilyen meccsek segítenek nekik a tapasztalatszerzésben. Voltak hibáink a mérkőzésen, ezek vezettek a hazai gólokhoz, ugyanakkor a megbeszélt taktikai elemek nagy részét megvalósították a játékosok a pályán  - nyilatkozta a találkozó után Michael Boris szövetségi edző.

Azerbajdzsán-Magyarország 3-3 (0-2)

Magyarország: Zima Ádám (Tóth Balázs, 46.) - Pávkovics Bence (Szabó Norman, 64.), Kecskés Ákos, Szalai Attila (Gergényi Bence, 46.) - Hinora Kristóf, Hursán György (Schafer András, 56.), Haris Attila, Tajti Mátyás (Szabó Bence, 56.), Banó-Szabó Bence (Forgács Péter, 46.) - Makrai Gábor, Kundrák Norbert

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)