Jó játékkal ütötte ki újabb ellenfelét az U21-es válogatott

Továbbra is életben tartotta továbbjutási esélyeit a magyar U21-es válogatott: a mieink simán, 4-0-ra verték Ciprus fiataljait.
Csakfoci Admin 2018. március 22., csütörtök 21:49
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 22., csütörtök 21:49

Ciprust már idegenben is legyőztük, és a hazai meccsen is támadólag lépett meg a szurkolók által támogatott magyar U21-es válogatott. Gyorsan, a 8. percben vezetést szereztünk: nagyon formás akció végén Gazdag ugratta ki Bírót, aki 13 méterről ellőtte a kapus mellett a labdát (1-0). A félidő közepére nőtt az előnyünk: Sallóit ugratták ki, aki lágyan középre emelt, Szalai pedig 7 méterről a léc alá fejelt, ez is egy újabb tudatos akció eredménye volt (2-0). A túloldalon Soteriou szépíthetett volna: egy szóló után lövőhelyzetbe került, de a bal alsó mellé helyezett közelről, így 2-0 lett a félidő.

Fordulás után egy öngóllal gyorsan betaláltunk, végleg eldöntve ezzel a meccset (3-0). A folytatásban még több gólt is lőhettünk volna: Szoboszlainak, Sallóinak, Szalainak és Baloghnak is akadtak helyzetei, de az eredmény egy ideig nem változott.

Negyedórával a vége előtt azonban igen: Zsótér 16 méterről, jobbal bombázott a hálóba (4-0), így simán győztünk. Belgium (6 lejátszott meccsel) 14 pontos.

A magyar csapat öt forduló után veretlenül, tizenegy ponttal áll Eb-selejtező csoportjában a második helyen.

Nagyon jó érzés volt a szurkolókkal közösen énekelni a himnuszt, és örülök, hogy ezt ilyen fiatalon átélhettük. Remélem, sokszor átélhetjük még ezt. A jelenlegi formámat szeretném a belgák ellen is megtartani, és most már csak a belgákra koncentrálunk, s remélem, hogy gólokkal fogok tudni segíteni a csapatnak. Nehéz mérkőzésre számítottunk, de szerencsére gyorsan megszereztük a vezetést, és utána jöttek a további gólok, jól játszottunk és megérdemeltük a négygólos győzelmet – mondta a lefújás után az első gól szerzője, Bíró Bence.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)