A magyar futballban dolgozók közül talán Disztl László ismeri legjobban, milyen edző is Georges Leekens, hiszen két éven át játékosa volt az FC Brugge-nél.
- Meglepődtem a híren, hiszen nem igazán hallottam a nevét előzetesen jelöltként. Azt tudom, hogy pár éve már akarta őt a hazai szövetség, de nem tudom, miért nem ő lett a befutó, viszont a magam részéről örültem a hírnek - mondta a csakfoci.hu-nak az új magyar szövetségi kapitány kinevezéséről a korábbi válogatott labdarúgó, aki ki is fejtette, miért örült a bejelentésnek.
- Rám nagy hatással volt korábban. Először is, mert ő vitt ki Belgiumba, külön eljött Magyarországra megnézni, és az ő javaslata alapján igazolt le a Bruges. Emiatt nagyon hálás vagyok neki, főleg mert nagyon sikeres két évet töltöttünk együtt, amelyet bajnoki arany, kupagyőzelem, Szuperkupa-siker is jellemzett.
Másrészt mondhatom, hogy az ő hatására lettem edző, nagyon sokat tanultam tőle, ennek következtében kezdtem azon gondolkodni, hogy szívesen dolgoznék később edzőként is, emiatt is iratkoztam be kint Belgiumban tanfolyamra.
Hosszú ideje nem nagyon beszéltünk ugyan, párszor azért találkoztunk, de mélyebb beszélgetésekre nem volt lehetőségünk, de a hír hallatán az a minimum, hogy váltok azért vele majd pár szót, és gratulálok neki. Azt tudom róla, hogy dolgozott utána még belga kluboknál, meg kapitányként is.
Disztl elmondta, ennyi idő távlatából már nem emlékszik rá, miért állt tovább Brugge-ből Leekens, azt valószínűsíti, hogy két sikeres év után keresett edző lett, és jobb ajánlatot kaphatott máshonnan. Az új kapitány stílusáról, edzői elképzeléseiről ezt mondta Disztl.
Nagyon karakteres ember, erős személyiség, aki kellően szigorú és megköveteli a rendet, de nagyon csapatcentrikus is egyben, közösségteremtésben erős volt, jó hangulat jellemezte nála az öltözőt. Hiába volt védő, nálunk a támadófutballt preferálta, de ehhez az is hozzájárulhatott, hogy mi nagy csapat voltunk, amelyik mindig gólokat próbált lőni és nyerni, nem pedig csak elkerülni a vereséget.
- De a futball azért azóta nagyot sokat változott, 20 éve mi még sokkal direktebben játszottunk, nem volt ennyi passz, nem volt ennyire jellemző a labdabirtoklás, így hogy pontosan milyen elképzelései vannak manapság, azt nehéz lenne megmondani. Abban azonban biztos vagyok, hogy már most megvannak a saját elképzelései, amit megpróbál majd megvalósítani. Olyan edzőnek ismertem meg, aki ki fog tartani a saját koncepciója mellett, ahhoz a legvégsőkig próbál ragaszkodni.
Arra a kérdésre, hogy egy sikeresebb futballnemzetből érkező edzőnek, Leekensnek mi lehet majd a legnagyobb nehézsége a magyar futballban, Disztl így reagált.
- Az első feladata az lesz, mint minden külföldi edzőnek: megpróbálni beilleszkedni és megismerni a futballközeget. Általánosítani azonban nem érdemes, mert nem minden belga edző egyforma. Szerintem ebben a történetben inkább abba érdemes belekapaszkodni, hogy a belga futball adottságait össze lehet vetni a magyarral abból a szempontból, hogy nagyjából egyforma a két ország mérete, lakosságának száma, így abszolút lehet követendő példa az, amit ők elértek néhány év alatt, ehhez pedig ő is hozzáteheti a személyes tapasztalatait.