Fotó: vaol.hu

Márton igazságtalan fociról beszélt: "Agyonnyert meccs volt"; Tímár: "Az NB I-ben nem fér bele, hogy ennyi labdát eladjunk" - értékelések

Az NB I 1. fordulójának pénteki játéknapján két mérkőzést rendeztek, így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Póczik Dávid 2024. július 26., péntek 22:54
Szerző: Póczik Dávid 2024. július 26., péntek 22:54

Zalaegerszeg-MTK Budapest 0-1

Bővebben itt!

Márton Gábor (ZTE):

Aki itt volt látta… agyonnyert meccs volt, sajnálom a gyerekeket. Ma igazságtalan volt a foci, az ellenfelünknek esélye sem volt.

- De amíg mi kihagytunk mindent, ők két helyzetből szereztek egy gólt. Ez a felkészülés alatt is így volt, nem változott sajnos. Sok lehetőségünk volt, aki odakerül, annak illene egyet berúgni és akkor ez sima meccs lett volna. Ilyenkor nehéz mit mondani, amikor az ellenfelünknek esélye sem volt. (M4 sport)

Horváth Dávid (MTK): - Nagy részt nálunk volt a labda, talán 70-30 százalékban. Nem lehettünk naívak, mert a ZTE a hibáinkra várt. Próbáltuk kontrollálni a játékot, mert néha lassúak voltunk, kellett a frissítés, jól szálltak be a cserék. Közelebb voltunk a győzelemhez, a játékkal kapcsolatban van hiányérzetem, de jó győzelemmel kezdeni a szezont. Biztos voltam benne, hogy akkor változik az egész mérkőzés lélektana, amikor megszereztük a vezetést, kijött a Zalaegerszeg, mindent feltesz egy lapra. Az már a futball rész volt, ott kellett nagyot harcolni, ha már a 92. percben sikerült gólt szerezni. (M4 sport)

Nyíregyháza-ETO FC Győr 2-1

Tímár Krisztián (Szpari): - Kicsit több focira számítottam. Ameddig jól bírtuk erővel, szerintem jól működött, amit elterveztünk. Korábban is lezárhattuk volna a találkozót. Rengeteg olyan lehetőségünk volt, amit javítani fogunk és amiből tanulni fogunk, biztos vagyok benne, hogy legközelebb ezekből már gólok lesznek, mert ez olyan társaság, ami mindig szeretne fejlődni. Büszke vagyok a srácokra, annak ellenére, hogy az utolsó húsz percre kicsit elfogytunk, ez előbb-utóbb végig működni fog, mert ez tavaly is így indult, mivel a felkészülésbe nem tudunk annyiszor kilencven percet belerakni, ami ehhez kell. Meccsről meccsre egyre jobban fogjuk bírni, szeretném, ha tudnánk tartani az iramot, ebben kell fejlődni. Elégedett vagyok, jó volt a hozzáállás, az utolsó negyed óra kivételével végig kézben volt a meccs. Erőnlétben van hova fejlődni, és a labda nélküli játékunkban. Az NB I-ben nem fér bele, hogy ennyi labdát eladjunk.(M4 Sport)

Borbély Balázs (ETO): - Nem nyertünk, de sok jó dolgot láttam. Főleg a második félidő. Az elején idegesen kezdtünk, de ennek a ellenére a védekezésünk és a letámadásunk egész jól működött, viszont a labdával nem volt meg a kellő minőség. Nem tudom, miért volt ez az idegesség, lehet, hogy azért, mert régen játszottunk ilyen szinten, de annak ellenére, hogy kikaptunk, sok pozitívumot is láttam. (M4 Sport)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.