Fotó: M4

Márton: "Nem értem, milyen szabálykönyv alapján mennek a mérkőzések"; Blagojevic a vereség ellenére is elégedett a Loki játékával - edzői értékelések

Az NB I 16. fordulójának szombati játéknapján két összecsapást rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2023. december 9., szombat 19:21
Fotó: M4
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 9., szombat 19:21

Zalaegerszeg-Újpest 1-1

Bővebben itt!

Márton Gábor (ZTE): - A mi helyzetünkben a győzelem ér valamit, ez is több, mint a semmi, de ezen a meccsen sok-kevésnek kellett volna lennie, az Újpest talán kétszer találta el a kapunkat, ebből az egyik gólt lett. Nagy hiányérzetem van, sajnálom a srácokat, jól futballoztak, rengeteg helyzetünk volt.

Emellett át kell néznem a szabálykönyvet, nem értem, milyen szabálykönyv alapján mennek a mérkőzések. Minket kioktatnak mindig, de ma volt 1-2 érdekes dolog.

- A játék rendben volt, a sors igazságtalansága lett volna, ha ma egy pontot sem szerzünk, de hármat érdemeltünk. Egységes a csapat, védekezésben fegyelmezett, támadásban egyre jobb dolgokat csinálunk, ezért is sajnálom, mert az ellenfelünknek sansza nem volt ma. (M4 Sport)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - A jelenlegi helyzetünkben ez jó eredmény számunkra, persze megint a meccs végén jött az egyenlítő gól, ezt bánhatjuk. Most nagyon nagy rajtunk a nyomás, olyan helyzetben vagyunk, ami nem könnyű a csapatnak, és olyan problémával kell megküzdenünk, ami új a számunkra. Ebből az aspektusból jó az egy pont, az ellenfelünk egy 3-0-s győzelemből érkezett, mi nem, innen nézve elfogadható az eredmény. Meg vagyok elégedve a játékosok hozzáállásával, mindenki észrevette, hogy nem úgy játszunk, ahogy a szezon elején és az eredmények sem úgy jönnek. A legfontosabb, amit tehetünk ilyenkor, hogy 100 százalékosan küzdünk, ez ma megvolt. (M4 Sport)

MTK Budapest-Debrecen 2-1

Horváth Dávid (MTK): - Az első félidőben rosszul védekeztünk, illetve labdabirtoklásban sem olyan minőségben teljesítettünk, mint kellett volna. Ez az első félidőben volt így, a szünetben átbeszéltük a meccset, videóztunk is. A második félidőben jobb is lett a védekezésünk, és abban biztos voltam, hogy a Debrecen játékában lesz egy kis visszaesés, amit ki tudunk használni, mert az első félidőben nagyon magas szinten játszott a Loki. Elkezdtünk többet támadni, és Stieber Zoltán egyéni villanása végül eldöntötte a mérkőzést. Három belsővédős rendszerben játszunk, és a stabilitást tűztük ki célul, ezért tudunk reagálni arra, ha az ellenfél hibázik. Van kvalitás a csapatban, így ha az ellenfél sanszot ad nekünk, akkor azt hatékonyan ki tudjuk használni. (M4 Sport)

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Amikor a Kisvárda ellen döntetlent értünk el, akkor kritizáltam a teljesítményünket, hiába szereztünk egy pontot, most pedig a vereség ellenére szeretném megdicsérni a csapatot, mert elégedett vagyok a teljesítményükkel. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, és amióta én vagyok a vezetőedző, ez volt a legjobb teljesítményünk. A befejezéseknél volt hiányérzetem, és talán több energiára is szükségünk lett volna, ezek miatt két góllal büntettek meg minket. (M4 Sport)

Bajner külföldre igazolt
A legutóbb a még NB II-es Haladáshoz tartozó, ám ott 0 percet játszó Bajner Bálint a görög negyedosztályú PAE Episkopi csapatához igazolt.