Fotó: dvsc.hu

Máté: "Sajnos nekünk a kapufával nem volt szerencsénk, az ellenfélnek igen", Hornyák: "90 percig egy térfelén játszottunk" - értékelések

AZ NB I 9. fordulójának nyitómérkőzésén Puskás Akadémia-Debrecen (1-0) összecsapást rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2024. október 4., péntek 22:21
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 4., péntek 22:21

Puskás Akadémia-Debrecen 1-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Hornyák Zsolt (Puskás): - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, hiszen a Debrecen egyértelműen pontért jött ide és maximálisan védekező stílusban rontotta, rombolta a játékunkat. Ha Nissila vagy Plsek 5-6 méterről betalált volna, akkor könnyebb dolgunk lett volna valamivel. 90 percig egy térfelén játszottunk, de nagyon veszélyes kontráik voltak a végén, Bárány Donát beállása után. A végén nem adtuk fel, próbáltunk frissíteni, és az utolsó percben sikerült nyerni, ezek a pontok mindig nagyon értékesek. Végig támadtunk, próbáltuk konstruktívan megbontani a Debrecen védekező játékát. Ugye az elmúlt két meccsüket elvesztették, ma nem szerettek volna kikapni, így egyértelmű volt, hogy védekező játékkal érkeztek ma hozzánk. Boldog vagyok, hogy ezt meg tudtuk oldani. (M4 Sport)

Máté Csaba (DVSC): - Az elmúlt mérkőzéseken 3-3 gólt kaptunk, ezen szerettünk volna javítani. Szervezett védekezésből induló ellentámadásokra törekedtünk. Azt gondolom, sikerült tanácstalanná tenni a Puskást, megakadályoztuk a támadásaikat, ezért nem is tudtak annyi lehetőséget kialakítani, mint általában. Sajnos nekünk a kapufával nem volt szerencsénk, az ellenfélnek igen, úgyhogy ismét egy fájdalmas vereségen vagyunk túl. De a szerencsétlenségben keressük az okokat, azt kell megnéznünk, mit tudunk jobban csinálni, miben tudunk fejlődni, mert van tennivalónk - fogalmazott a Loki-tréner, hozzátéve, hogy hellyel-közzel sikerült stabilizálniuk a védekezést, úgy gondolták, hogy ez sikerre vezethet, de a jövőben támadóbb szellemben terveznek majd futballozni. (M4 Sport)

Ezt nézni is fájt: Kegyetlen jelenet a Puskás-Loki meccsen! - videó
"Veszélyben a családi ékszer" - mondta ifj. Knézy Jenő, miután Lamin Colley teljes erőből ágyékon rúgta Meldin Dreskovicot.
ETO
Új ügyvezető érkezik
Honlapunk információi szerint Jan van Daele, az ETO eddigi ügyvezetője ismét a DAC-ra koncentrálhat, ahol szintén betölti ezt a pozíciót. Győrben hamarosan kinevezik az utódját.
Német BL-csapatnál a távozó
A hazatérő középpályás egykori nevelőklubjánál kötött ki végül.
Kerkez Milos
A Daily Mail szerint a Liverpool sportigazgatója, Richard Hughes a magyar válogatott Kerkez Milos miatt is volt ott a Bournemouth-Southampton angol bajnokin.