Mint arról beszámoltunk, életveszélyes sérülést szenvedett az ETO 17 éves játékosa, Zója-Katona Márk csapata miskolci bajnoki mérkőzésén, a korosztályos válogatott futballista egyik veséjét ki kellett venni. Az ETO U19-es játékosa a Diósgyőr elleni bajnokin kapott hatalmas rúgást a veséjére. Hazafelé a buszon lett nagyon rosszul, a miskolci kórházban életmentő műtétet végeztek rajta.
A miskolciak természetesen nem feledkeztek meg az esetről és sportszerű támogató üzenetet küldtek Zója-Katonának. A DVTK Labdarúgó Sportakadémia növendékei az alábbi képpel kívántak jobbulást a győri tehetségnek.
- Csak csatlakozni tudok az U19-es csapatunk vezetőedzőjéhez, és akadémistáink üzenetéhez, jobbulást Márknak! – mondta a dvtk.eu-nak a sportakadémia szakmai igazgatója, Simon Miklós. – Az ütközést követően - ahol a szándékosság fel sem merült - a játékos lent maradt a földön, de aztán fel tudott állni és társai segítségével elhagyta a pályát. A győri csapat stábja a helyszínen nem jelezte, hogy ennyire komoly a baj, igaz, ezt akkor ők sem tudhatták, így segítséget sem kértek tőlünk. Amikor Takács Péter, az U19-es csapatunk edzője értesült arról, hogy Márk a hazafelé tartó úton, a csapatbuszon rosszul lett és mentővel a miskolci kórházba szállították, ő is azonnal a kórházba sietett és felajánlotta segítségét a játékos szüleinek. A DVTK vezetői vasárnap úgy döntöttek, hogy a szülőknek segítséget nyújtanak a diósgyőri tartózkodásuk során.
Az esettel kapcsolatban megszólalt Dr. Szabó Zsolt, a DVTK orvosigazgatója, aki általánosságban mondta el véleményét a hasonló balesetekről:
Kezdjük a jó hírrel: szerencsére a sportoló a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház traumatológusai szerint jól van, már azt kérdezgeti, hogy mikor térhet vissza a focizáshoz.
A fedett hasi sérülések szerencsére ritkák, de köztük is a leggyakoribbak a lép, a vese és a máj repedései, szakadásai. Ezek sokszor nem nagy kontakt eredményeképpen jönnek létre és az a legveszélyesebb bennük, hogy közvetlenül a sérüléskor vagy pár perccel utána a sérült jól van, mert maga a megrepedt hasi szerv nem fájdalmas. Ilyenkor a helyszínen lévő egészségügyi személyzet, az edzők a csapattársak, sőt még maga a sérült sem sejtik, hogy nagy a baj, ugyanis nincsenek vagy minimálisak a tünetek és a sérülést csak kórházi körülmények között lehet diagnosztizálni.
A veszélyt az jelenti, hogy a megrepedt szervből szivárog a vér, belső vérzés indul el és amikor a veszített vér mennyisége meghaladja a fél-1 litert csak akkor kezd tüneteket okozni. Ez történt Márk esetében is és szerencsére a csapat vezetői időben észlelték, jó döntést hoztak, ezért még jókor érkezett a kórházba, ahol azonnal megkapta a megfelelő szakorvosi ellátást. Remélhetőleg gyógyulása gyors és szövődménymentes lesz!
- tette hozzá a szakember.