A Magyar Labdarúgás Napján Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke megnyitotta az egykori Népstadion, ma Puskás Aréna Toronyépületében található Puskás Múzeumot.
"Lehet, még messze a cél, de Öcsi bácsinak köszönhetjük, hogy azt soha nem tévesztettük szem elől. Amikor a nevével futballakadémiát alapítottunk vagy stadiont építettünk, akkor az ő vállain állva továbbra is világbajnoki és BL-döntőket, káprázatos gólokat, angol-, német- és brazilverést látunk. Néha már sikerül is, és hiszem, hogy egyre többször fog sikerülni" - fogalmazott a kormányfő, aki egy nagy adósságról is szólt: a százéves álmot beteljesítő Puskás Arénát egészen a mai napig nem lehetett ugyanis befejezettnek nyilvánítani.
"Tartoztunk még a magyar és a világfutballnak, az ide látogató százezreknek, saját magunknak, de elsősorban Öcsi bácsinak és zseniális magyar csapattársainak azzal, hogy itt, a róla elnevezett, immár ismét világhírű stadionban méltó emléket állítunk nekik. A Puskás Múzeum létrehozásával most ezt a feladatot teljesítettük" - tette hozzá.
Emilio Butragueno, a Real Madrid nemzetközi igazgatója beszédében kiemelte: Puskás Ferenc volt a Real Madrid egyik legkiemelkedőbb alakja, mivel része volt annak a legendás csapatnak, amely Alfredo Di Stéfanóval és Paco Gentóval együtt, Santiago Bernabéu elnök vezetése alatt örökre megváltoztatta a Real Madrid és a világ labdarúgásának történetét.
Butragueno szerint a Real Madrid közössége nem csupán úgy emlékszik Puskás Ferencre, mint egy labdarúgóra, aki a klub címerét és mezét viselve rendkívüli eredményeket ért el, hanem úgy is, mint aki olyan értékeket képviselt, amelyekkel minden madridista szívét meghódította. Ilyen a kemény munka, az önfeláldozás, a csapatszellem, a tisztelet, a bajtársiasság és az alázat, melyek a Real Madrid számára is kiemelkedően fontosak - tette hozzá.
A nemzetközi igazgató hangsúlyozta, a Real Madrid egész közösségét különleges büszkeséggel tölti el a múzeum, amely az előbb említett értékek közvetítését is szolgálja. Végezetül elmondta, Puskás Ferencnek azért is hálásak, mert nagy szerepe van abban, hogy Magyarországon is oly sokan a Real Madridnak szurkolnak.
"Ez a kapcsolat a Real Madrid és Puskás Ferenc között örök" - zárta mondandóját.
Csányi Sándor, Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, a nemzetközi szövetség (FIFA) alelnöke emlékeztetett arra, hogy november 25-e a magyar labdarúgás napja, mivel a magyar válogatott 71 évvel ezelőtt ezen a napon győzte le a Wembley Stadionban az évszázad mérkőzésen 6-3-ra Angliát.
A sportvezető felhívta a figyelmet arra, hogy Puskás Ferenc az egész futball ikonikus alakja lett, és nagy elismerés a magyar futballnemzet számára, hogy a FIFA évről évre a legszebb gólt elérő játékost Puskás-díjjal jutalmazza.
Csányi Sándor szerint Puskás a labdarúgás történetének első "totális" játékosa, egyedi és különleges személyiség volt, ugyanakkor segítőkész és jó kedélyű ember is, a csapat motorja.
"A Puskás Múzeum jól szolgálja azt a célt, hogy megőrizze a magyar futball legméltóbb pillanatait, és a Puskás Arénában a legjobb helyen van, jó a tematikája, ugyanakkor interaktív" - jelentette ki az MLSZ első embere.
A megnyitón bejátszották Aleksander Ceferinnek, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) és Gianni Infantinónak, a FIFA elnökének videoüzenetét. Mindketten méltatták Puskás Ferencet, kiemelték jelentős szerepét az európai, illetve a világ labdarúgásában, utóbbi gyönyörűnek és világszínvonalú nevezte a kiállítást.
A rendezvény végén Orbán Viktor, Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum Főigazgatója, Emilio Butragueno és Csányi Sándor a színpadon közösen aláírtak egy rekonstruált Puskás korabeli futball-labdát és ezzel szimbolikusan megnyitották a Puskás Múzeumot. (az MTI híre nyomán)