Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Megvan az Újpest második győzelme a szezonban: Grzelak csapata magabiztosan nyert otthon a Loki ellen - videó

Az Újpest magabiztosan győzött a Debrecen ellen az 5. forduló nyitómérkőzésén.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 23., péntek 21:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 23., péntek 21:54

Az NB I 5. fordulójában három mérkőzést rendeznek, az első találkozón az Újpest FC a Debrecen csapatát látta vendégül a Szusza Ferenc Stadionban.

Aktívabban kezdett a mérkőzés elején az Újpest, az első nagyobb lehetőség Brodic előtt adódott, ő a 14. percben lőtt nem sokkal a bal alsó mellé. Később Nunes előtt is adódott lehetőség, de a jég a 20. percben tört meg, ekkor Geiger adott középre, ahol az érkező Bese a jobb felsőbe bólintott (1-0).

Alig több mint 10 perccel később már két gól volt a lilák előnye: Mucsányi vitte el a labdát Lagator mellett, majd az alapvonalról tett középre, ahol Ljujic érkezett és közelről a hálóba passzolt (2-0).

A 33. percben jegyezhettük fel az első komoly Debrecen-helyzetet, ekkor Dzsudzsák érkezett középen egy jobboldali Domingues-beadás után, a Loki csapatkapitánya 10-11-ről centikkel a jobb kapufa mellé fejelt. A folytatásban Shaghoyan is próbálkozott, lövése az újpesti védők blokkjában halt el. Az első játékrészt követően a hazaiak 2-0-ra vezettek.

Alig telt egy perc a második játékrészből, máris helyzettel jelentkezett a Loki: Ferenczi János távoli lökete ment el kevéssel a bal kapufa mellett. A túloldalon Mucsányi ugrott ki egy hosszú labdával, a fiatal középpályás szintén centikkel tévesztett célt. Két perccel később megszületett a harmadik újpesti találat: Besével szemben Braga szabálytalankodott a 16-oson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Brodic magabiztosan felvarrta a jobb felsőbe (3-0).

Az 57. percben Dzsudzsák lövése nem okozott veszélyt Piscitelli kapujára, majd később Vajda és Domingues lövése sem sikerült igazán, mindkettő méterekkel a kapu fölé szállt. Később is próbálkozott a DVSC, Dreskovic kétszer is tudott fejelni ígéretes helyzetben, de gól egyikből sem született.

A hajrában Grzelak kihasználta minden cserelehetőségét, a Debrecen pedig ment előre a szépítő gólért, betalálni azonban nem tudott a Loki. Az Újpest a harmadik találat után jól őrizte előnyét, így végül begyűjtötte a három pontot. A IV. kerületiek jelenleg hat ponttal, a hajdúságiak négy ponttal állnak.

NB I, 5. forduló

Újpest-Debrecen 3-0 (Bese 20., Ljujic 29., Brodic 52. - 11-esből)

Újpest: Piscitelli - Duarte, Nunes, Gergényi - Bese (Baranyai, 84.), Tajti (Lacoux, 77.), Geiger, Ljujic (Onovo, 84.), Tamás (Kobouri, 84.) - Mucsányi (Dékei,69.) - Brodic.

(cserék: Genzler, Banai, Babós, Kobouri, Simon, Dékei, Lacoux, Keita, Baranyai, Radosevic, Onovo, Karamoko.)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Szűcs, Shaghoyan (Szuhodovszki, 55.) - Braga (Vajda, 55.), Dzsudzsák (Szécsi, 71.), Domingues (Kocsis, 88.) - Silue

(cserék: Pálfi, Batik, Hornyák, Kocsis, Senaga, Szécsi, Szuhodovszki, Vajda)

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."