Fotó: Paksi FC

MK: Bognár Györgyék a Fradi után a volt Fulham-kapust is 3-szor mattolták, így a Paks másodszorra is megnyerte ugyanazt a párharcot

A Magyar Kupa-címvédő Tóth Barna, Ötvös és Gyurkits góljával győzött 3-0-ra a Mezőörs ellen.
Csakfoci.hu 2024. október 9., szerda 15:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 9., szerda 15:52

Ma (szerdán) tudták lejátszani a MOL Magyar Kupa 3. fordulójának utolsó mérkőzését, a Mezőörs-Paks összecsapást. Mint ismert, a Mezőörs a pályája állapota miatt halasztást kért az MK-találkozóra, azonban a Versenybizottság nem fogadta el az október 9-i új dátumot, a paksiak számára pedig más időpont nem volt megfelelő, így az NB I-es együttes meccs nélkül jutott tovább - legalábbis az első határozat szerint. Az MLSZ Versenybizottsága azonban - a felülvizsgálati kérelem után - később megváltoztatta korábbi határozatát, és a Mezőörs-Paks Magyar Kupa-mérkőzés időpontját október 9-re tűzte ki.

A zöldasztalnál tehát egyszer már továbbjutott a Paks, de ezt végül a pályán is meg kellett tennie. Ehhez lépett közelebb a 26. percben, amikor Földi távoli lövése a kapufán csattant, majd a kipattanót Varga passzolta középre, ahol Tóth Barna érkezett, és egy méterről a kapuba tessékelte a labdát (0-1).

A második félidő elején tovább növelte előnyét az NB I-es együttes: Ötvös értékesített magabiztosan egy büntetőt, amit kezezés miatt ítéltek meg (0-2).

A 79. percben ismét Ötvös volt aktív, ő adott egy nagy keresztlabdát, amit Silye passzolt vissza a második hullámban érkező Gyurkitsnak, ő pedig okosan a kapuba passzolt (0-3). A Mezőörs kapuját a 39 éves Somogyi Csaba védte, aki korábban a Fulhamet is megjárta.

A Paks így most már tényleg továbbjutott megye I-es riválisa ellen, a következő körben az NB II-es Honvéd együttesével találkozhat.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló

Mezőörs (megyei I.)-Paksi FC 0-3 (Tóth 26., Ötvös 50. 11-esből, Gyurkits 79.)

Paksi FC: Simon, Kinyik, Silye, Zimonyi (Gyurkits, 60.), Varga, Kovács, Papp (Windecker, 60.), Lenzsér (Ötvös, 23.), Mezei, Földi (Horváth K., 72.), Tóth (Pesti, 72.)

A Bundesliga küszöbén álló magyar tehetség: "Nem az a kérdés, hogy debütálok-e, hanem hogy mikor" - interjú
Fenyő Noah a csakfoci.hu-nak nyilatkozott az agresszivitásról, a "felnőttes" gondolkodásról és Lisztes Krisztiánról. Emellett arról is beszélt, hogy a közelmúltban aláírt szerződéshosszabbítása milyen mérföldkövet jelent számára, valamint elmondta, mi a legnagyobb különbség Frankfurtban az U21-es csapat és a felnőttek között. Interjú.
A Leverkusen magyar célpontja
Olaszországi hírek szerint már ajánlatot is tettek érte.
Budafok
Marad a vezetőedző
A Nemzeti Sportrádióban jelentette be Nikházi Márk, hogy az NB II-ben szereplő Budafoki állandó vezetőedzője lett.
NB III
Távozik a Loki-ikon
A hétvégi mérkőzés után felajánlotta lemondását Sándor Tamás, melyet a hétfő esti, a vezetőséggel folytatott egyeztetés követően a Mátészalka vezetői elfogadtak.