Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

MK: Kupakieséssel tért vissza Pintér a Vasas kispadjára, a Nyíregyháza nyerte a drámai tizenegyespárbajt

A rendes játékidőben Urblík József és Eppel Márton talált be, míg Radó András büntetőt hibázott. 120 perc után nem jutottak dűlőre a felek, végül a tizenegyespárbaj hetedik köre döntött.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 18:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 18:50

A MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának szombati játéknapján 16 órakor kezdődött a másodosztályú Vasas és az élvonalbeli Nyíregyháza összecsapása, a hazaiak kispadján ez volt Pintér Attila - második angyalföldi érájának - első tétmérkőzése.

1. félidő

Jól kezdett az NB II-es csapat, az 5. percben Urblík passza után Szánthó Regő került ziccerbe, de sokáig várt és a lövésébe bele tudott vetődni Alaxai. Három perccel később összejött a hazaiak vezető gólja, Rácz passza után Urblík tekert 18 méterről a bal sarokba.

Az egyenlítés kis híján összejött a vendégek részéről a 11. percben, amikor Kovácsréti húzott befelé a jobb oldalról, majd lövésre szánta el magát és nem is kevéssel ment el a labda a jobb sarok mellett.

A félidő derekánál Tóth Milán került nagy ziccerbe egy ajándékba kapott labdát követően, de 11 méterről a bal alsó mellé gurított. A 41. minutumban Tóth Milán ugrott ki helyzetben, elpöckölte a 16-os vonalánál a kimozduló Tóth Balázs mellett a labdát, majd ütközött a két játékos, a játékvezető azonban először nem ítélt semmit. Erdős Józsefet aztán kihívta Pintér Csaba videóbíró VAR-ozni, és a visszajátszásokat követően úgy döntött a spori, hogy szabálytalan volt a 16-os vonalán Tóth kapus, így 11-est ítélt.

A szituációt még érdekesebbé tette, hogy Tóth Milán és Tóth Balázs testvérek. A büntető mögé Radó állt, Tóth Balázs azonban érezte az irányt és védte a jobb alsóba tartó labdát.

2. félidő

A fordulás után magasabb fokozatra kapcsolt a Nyíregyháza, aminek hamar meg is lett az eredménye, az 58. percben Nagy Barnabás balról passzolt középre Eppelhez, aki háttal állt a kapunak, de a labdaátvétellel ziccerbe hozta magát és 6 méterről a jobb alsóba gurított, szép megoldás volt a támadótól, 1-1.

Két perce rá Kovácsréti szép cselekkel húzott befelé középre a jobb oldalról, több védőt is megbolondított, majd alig lőtt a jobb sarok mellé. A hajrában Urblík emelt be egy szabadrúgást középre, ahol Iyinbor megelőzte a kapuból kimozduló Tóth Balázst, de az égből lehulló labda mellé pattant, míg a másik oldalon Kovácsréti szöglete után Jokic rövidre tartó fejesét védte Kiss. A rendes játékidőben nem jutottak dűlőre a csapatok, jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

Hosszabbítás

A hosszabbításban már kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, de a 100. percben ígéretes lehetőség adódott Navrátil előtt Nagy Barnabás sokadik remek beadását követően, de a légiós  kapáslövését blokkolták.

A kapusoknak ezt követően sem akadt komolyabb dolguk, így tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutás sorsa.

Tizenegyespárbaj

1. kör: Urblík a bal sarokba, Myke középre, a léc alá vágta.
2. kör: Könyves is középre rúgta, Kovácsréti a jobb felsőbe helyezte.
3. kör: Vida betalált a bal alsóba, Keresztes a jobb sarokba lőtt.
4. kör: Lehoczky a jobb alsóba helyezte, Baki lapos lövése Kiss hónalja alatt talált utat a kapuba.
5. kör: Tóth Milán berúgta a testvérének a jobb alsóba, Kvekveskiri is azt az oldalt választotta és nem hibázott.
6. kör: Otigba balra lőtt, Tóth Balázs jobbra ment, Navrátil a léc alá vágta, a keresztlécről vágódott a hálóba a labda.
7. kör: Rácz jobb alsóba tartó lövését védte Tóth, Nagy Barnabás középre vágta, továbbjutott a Szpari.

MOL Magyar Kupa

Vasas FC (NB II)–Nyíregyháza Spartacus 1-1 (Urblík 8., ill. Eppel 58.) - 11-esekkel 6-7

Vasas: Kiss – Ódor, Otigba, Iyinbor (Lehoczky, 103.), Doktorics (Deutsch, 85.) – Szánthó (Vida, 63.), Urblík, Hidi M (Cseke, 91.), Rácz – Radó (Könyves, 77.), Tóth M.

Nyíregyháza: Tóth B. – Alaxai (Gengeliczki, 81.), Baki, Jokic (Keresztes, 102.) – Navrátil, Toma (Kvekveskiri, 87.), Keita, Leoni (Nagy B., 46.) – Kovácsréti, Eppel (Myke, 68.), Gresó (Pinte, 46.).

Magyar Kupa: Horváth-dupla és Fiola-gól is kellett az Újpest-gálához, hatig jutott a Győr, négyig a ZTE - eredmények
Az Újpesthez nemrégiben érkező két magyar válogatott játékos, Horváth Krisztofer és Fiola Attila is betalált Dunavarsányban. Polievka is megszerezte első gólját az MTK-ban, Kovács Zoltán fia ismét eredményes volt a Vidiben.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."