Fotó: dvsc.hu

MK: Máté és Csertői is győzelemmel debütált, Dzsudzsák pazar szabadrúgásgólt lőtt, Bárány mesterhármast szerzett - videók

Hatgólos döntetlen Pécsen, a Szentlőrinc tizenegyespárbaj után jutott tovább Aczél Zoltán csapata ellen.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 20:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 20:53

A Magyar Kupa késő délutáni, esti mérkőzésein egy NB I-es és négy NB II-es csapat lépett pályára.

A DVSC a másodosztályú Békéscsaba otthonába látogatott, ez volt az újonnan kinevezett vezetőedző, Máté Csaba első tétmeccse a hajdúságiak kispadján. A bemutatkozás pedig jól is sikerült a korábbi Fradi-edzőnek, az első játékrészben már kétgólos előnyben volt a Loki, miután a 10. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után flipperezett a labda a 16-oson belül, majd Bárány Donát eszmélt a leggyorsabban és hat méterről középre, a léc alá bombázott.

A 26. percben Dzsudzsák szépségdíjas gólt lőtt, 23 méterről csavart a bal alsóba.

A szünet után Ferenczi középre adott labdáját fejelte Bárány a jobb sarokba négy méterről, majd egy ajándék tizenegyest váltott gólra Bárány, mesterhármast szerezve ezzel.

Elképesztő izgalmakat hozott a két baranyai együttes, a harmadosztályú Pécsi MFC és az NB II-es listavezető Szentlőrinc ütközete, ahol a 6. percben már 0-2 állt az eredményjelzőn, de a szünet előtt még szépíteni tudtak a pécsiek. A második félidőt is jól kezdte a Szentlőrinc, az 51. percben ismét kettő volt közte, ám a hajrában nagyot ment a Pécs és 3-3-ra mentette a meccset. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás nem hozott gólt, így következhetett a tizenegyespárbaj, amit 5-4 arányban megnyert a Szentlőrinc Aczél Zoltán csapata ellen.

Mezőkövesden is új edző debütált, a válogatott szünetben kinevezett Csertői Aurélnak a szintén NB II-es Csákvár ellen volt az első tétmeccse a borsodiak kispadján. Akárcsak Máté a Lokinál, úgy Csertői is győzelemmel kezdett, miután az első félidőben Bartusz Dániel duplázni tudott, majd ugyan a szünetet követően szépített a Csákvár, de Harsányi gólja eldöntötte a továbbjutás sorsát.

Magyar Kupa, 3. forduló

Az NB I-es és az NB II-es csapatok eredményei

PMFC (NB III)-Szentlőrinc (NB II) 3-3 (Rabatin 42., Bachesz 75., Tóth Z. 89., ill. Dinnyés 3., Rab 6., Tóth-Gábor 51.) - 11-esekkel 4-5
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Debreceni VSC 0-4 (Bárány 3., 46., 56., Dzsudzsák 20.)
Mezőkövesd Zsóry FC (NB II)-Aqvital FC Csákvár (NB II) 3-1 (Bartusz 20., 33., Harsányi 71., ill. Baracskai 65.)

Magyar Kupa: Horváth-dupla és Fiola-gól is kellett az Újpest-gálához, hatig jutott a Győr, négyig a ZTE - eredmények
Az Újpesthez nemrégiben érkező két magyar válogatott játékos, Horváth Krisztofer és Fiola Attila is betalált Dunavarsányban. Polievka is megszerezte első gólját az MTK-ban, Kovács Zoltán fia ismét eredményes volt a Vidiben.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."