Fotó: fradi.hu

MOL Magyar Kupa: A Fradi csúcsigazolása duplával és rabonás passzal rendezte le az addig rémes budafoki meccset - eredmények, videó

A 24-szeres Magyar Kupa-győztes Ferencváros is továbbjutott a 3. fordulóból, miután 3-0-ra győzött az NB II-es Budafok otthonában.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 15., vasárnap 17:19
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 15., vasárnap 17:19

Nagy mezőnyfölényben, de alacsony hatékonysággal és sokszor elég ötlettelenül futballozott az FTC Budafokon. Így is vezetést szerezhetett volna többször is, de Pesic és Kehinde is elpuskázott kecsegtető lehetőséget, valamint Makreckisnek is volt egy veszélyes távoli lövése.

A Budafok a 27- percben azonban kis híján meglepte a Fradit, ám Vasvári nagy helyzetben a jobb kapufát találta telibe. A folytatásban Kehindének és Kadynak is volt egy-egy helyzete, ám Horváth kapus mindkétszer védeni tudott.

A szünet után is folytatódott a meddő ferencvárosi fölény, hogy aztán a 60. percben hármat cseréljen Pascal Jansen, és ezzel megváltozzon minden. Beállt ugyanis a brazil Mateus Saldanha is, aki nagyjából tíz perc alatt szerzett két gólt, illetve adott egy rabonás kulcspasszot is Abu Fani találata előtt. Minden idők legdrágább NB I-es igazolása tehát gyorsan igazolta jó hírét, nem mellesleg tovább is lőtte csapatát a legjobb 32 közé.

A másik oldalon Vasvárinak és Kálnoki-Kisnek is akadt helyzete, de több gól már nem esett Budafokon.

Ami a további (lejátszott) meccseket illeti: az NB II-es Gyirmót magabiztosan, 5-1-s sikerrel jutott tovább a harmadosztályú BKV Előre otthonában, a Gödöllő fordított a Csorna otthonában, így a Balatonalmádival és a Tarpával együtt három megye I-es csapat léphet majd pályára a legjobb 32 között.

Magyar Kupa, 3. forduló, vasárnap

Budafok (NB II) - Ferencváros 0-3 (M. Saldanha 61., 71., Abu Fani 64.)

Mezőörs (megye I.) - Paks 0-3 - az NB I-es gárda mérkőzés nélkül jutott tovább

BKV Előre (NB III) - Gyirmót (NB II) 1-5 (Szabó N. 65., ill. Adamcsek 15., Kovács D. 22. - 11-esből, Katona M. 40., Madarász M. 48., Lányi B. 58.)

Csornai SE (megye I.) – Gödöllői SK (megye I.) 1-2

17:00: Kozármisleny (NB II) - Kecskemét 0-4

18:30: Szombathelyi MÁV Haladás VSE (NB III) - Puskás Akadémia 0-7

MK: Máté és Csertői is győzelemmel debütált, Dzsudzsák pazar szabadrúgásgólt lőtt, Bárány mesterhármast szerzett - videók
Hatgólos döntetlen Pécsen, a Szentlőrinc tizenegyespárbaj után jutott tovább Aczél Zoltán csapata ellen.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."