Fotó: pfla.hu

MOL Magyar Kupa: A Puskás Akadémia legázolta a nagymúltú, de keserű jelenű Haladást

Kiütéssel, 7-0-ra győzött a Puskás Akadémia az NB III-as Haladás otthonában vasárnap, a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 15., vasárnap 20:16
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 15., vasárnap 20:16

A Haladás VSE az előző szezonban a kiesőhelyen végzett az NB III Észak-nyugati-csoportban, ám a klub azt követően benyújtotta a nevezését a harmadosztályra, hogy az NB II-ből kiesett Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft. a gazdasági helyzete miatt nem tudott élni a lehetőséggel, hogy az NB III-ban induljon és úgy döntött, hogy a Haladás VSE számára kínálja fel ezt a jogot.

A Szombathelyi MÁV Haladás VSE néven futó együttes hét fordulót követően egy győzelemmel, négy döntetlennel és két vereséggel a 11. helyen áll az NB III Északnyugati csoportjában.

A nagy múlttal, de nehéz jelennel rendelkező szombathelyi klubra az a Puskás Akadémia várt a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában,  amely összességében nagyon jól kezdte az idényt, a bajnokságban a második helyen áll, a nemzetközi kupában pedig közel járt egy Fiorentina elleni bravúrhoz.

Hornyák Zsolt felcsúti együttese a papírformának megfelelően végig fölényben futballozott a Rohonci úton, és végül kiütéses, 7-0-s győzelmet aratott. Golla és Puljic első félidei gólját további öt találattal fejelték meg a társak (Nissila duplázott) a szünet után, és a különbség egyáltalán nem lett túlzó a felek között. Sőt, ha a fiatal Horváth nem véd többször bravúrral, akár kétszámjegyű is lehetett volna.

Magyar Kupa, 3. forduló, vasárnap

Szombathelyi MÁV Haladás VSE (NB III) - Puskás Akadémia 0-7 (Golla 4., Puljic 12., Plsek 50., Nissila 63., 83., Kerezsi 70., Mondovics 75.)

MOL Magyar Kupa: A Fradi csúcsigazolása duplával és rabonás passzal rendezte le az addig rémes budafoki meccset - eredmények, videó
A 24-szeres Magyar Kupa-győztes Ferencváros is továbbjutott a 3. fordulóból, miután 3-0-ra győzött az NB II-es Budafok otthonában.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."