Fotó: paksifc.hu

NB I: 3410 nap után és először győzött az ETO a bajnokságban, a Paksot verte a sereghajtó - videó

2-1-re győzött az ETO FC a Paks ellen vasárnap, az OTP Bank Liga 7. fordujának zárómeccsén, ezzel megszerezte első sikerét az idényben.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 22., vasárnap 20:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 22., vasárnap 20:55

Aktívabban kezdett a Győr és gyorsan vezetést is szerzett. A 9. percben Albion adott be jobbról, a Belgiumból kölcsönvett ETO-támadó, Nadhir Benbouali pedig 11 méterről a jobb alsóba lőtt - a VAR vizsgálódott, de nem látott szabálytalanságot (1-0).

A megszokottnál tompább Paks lassan, de ébredt, ám az ETO akcióiban több volt a veszély. A 27. percben meg is született a második hazai gól: az algériai Benbouali ezúttal 7 méterről lőtt a hálóba, miután Sahli odatette elé a labdát (2-0).

Nem sokáig örülhetett azonban az ETO a kétgólos előnynek. A 30. percben Mezei gurított vissza okosan egy szögletet, a variácó végén pedig Ötvös belsőzött 14 méterről a kapu jobb oldalába (2-1). Nagy fölénybe kerültek aztán a vendégek a szépítés után, de nem volt már nagy helyzetük a szünetig.

II., félidő:

Bognár György a pályára dobta Böde Dánielt is a második játékrészre, mentenie is kellett előle nem sokkal később Szépének, a másik oldalon pedig Benbouali sarkazása okozott némi riadalmat. A folytatásban nagy küzdelmet, de kevés nagy helyzetet hozott a találkozó, egészen a hajráig.

Ekkor az ETO akár még kétszer betalálhatott volna, de Simon kapus mindkétszer nagyot védett, de a győriek első győzelmer az idényben így is összejött. Az ETO 2015. május 26. és 3410 nap(!) után először nyert az NB I-ben, de még mindig a zöldf-fehérek állnak az utolsó helyen.

OTP Bank Liga, 7. forduló:

ETO FC Győr - Paksi FC 2-1 (Benbouali 11., 27., ill. Ötvös 30.)

ETO: Gyurákovics - Bitri, Szépe, Heitor - Albion (Kasa, 87.), Tóth R. Anton (Ouro, 61.), Stefulj (Vianna, 87.) - Szahli (M. Diarra, 62.), Benbuali (Krivokapic, 68.), Gavric,

Paks: Simon - Ötvös (Lenzsér, 72.), Kinyik, Szabó J. - Osváth, Windecker, Papp K., Mezei (Földi, 78.), Kovács K. (Silye, 46.) - Zimonyi (Böde, 46.), Tóth B. (Balogh B. 63.)

Puskás Akadémia - Fehérvár FC 3-0

Bognár előre tudta, hogy nem lesz jó a csapata: "Időt húztak, én is ezt csináltam volna" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Felcsúton és Győrben. Értékekelések.
MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.