Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: 91. perces pontmentéssel búcsúzott az élvonaltól a Mezőkövesd - videó

A Mezőkövesd a 91. percben mentett pontot az MTK ellen az NB I utolsó fordulójában.
Póczik Dávid 2024. május 17., péntek 22:21
Szerző: Póczik Dávid 2024. május 17., péntek 22:21

Az NB I utolsó fordulójában a biztosan 12. helyen célba érő Mezőkövesd az MTK Budapest csapatát látta vendégül.

A negyedik perc végén máris előnybe került az MTK, az a Németh Krisztián talált a hálóba, aki nemrég írt alá szerződéshosszabbítást a klubbal. A rutinos támadó Stieber visszakészítése után, a 16-os vonaláról lőtt a bal alsóba (0-1).

A folytatásban előbb Bognár lövésébe vetette bele magát Kállai, majd Kovács Patrik kapáslövése ment kapu mellé. Percekkel később a Mezőkövesd is helyzettel jelentkezett: Kállai cselezett befelé, majd ballal a bal alsó mellé lőtt. Bognár egy összejáték után került lövőhelyzetbe, majd 16-ról lőtt, kísérlete elhalt a blokkoló védőkben. A félidő hajrájában nagy egyenlítési lehetőség kínálkozott a Kövesd előtt: Szalai félfordulattal lőtt öt méterről, Ráczról pattant szögletre a labda, így 1-0-ra az MTK vezetett a szünetben.

A fordulást követően Bognár éles szögből próbálkozott, a hazaiak 18 éves kapusa, Juhász védte a rövid felsőbe tartó labdát. Később Brtan távolról lőtt kapura, a labda Kádárt érintve ment szögeltre. A 69. percben újfent Bognár vette célba a kaput, ezúttal 25 méteres lövése ment el a bal felső felett.

Ezt követően mindkét vezetőedző kihasználta a cserelehetőségeit, kisebb helyzetek mindkét kapu előtt adódtak, azonban igazán nagy ziccert nem jegyezhettünk fel. Nem úgy a 91. percben: ekkor egy szép összjáték végén Kojnok húzott el a baloldalon, majd finom középre emelt, ahol a nagy lendülettel érkező Kállai közelről a kapuba fejelt (1-1). Az eredmény ezután már nem változott, így a Kövesd egy döntetlennel búcsúzott az élvonaltól.

NB I, 33. forduló

Mezőkövesd-MTK Budapest 1-1 (Kállai 91., ill. Németh 4.)

Kövesd: Juhász - Kállai, Szivacski, Pillár, Vajda (Kojnok, 73.) - Szolgai (Ináncsi, 73.), Brtan (Szilágyi, 86.) - Szalai, Cseri (Nagy G., 59.), Molnár - Drazic (Kócs-Washburn, 74.)

(cserék: Kovácsik, Ináncsi, Karnitskiy, Kócs-Washburn, Kojnok, Nagy G., Szilágyi)

MTK: Rácz - Varju, Kádár, Nagy Zs. - Hej (Kocsis, 60.), Horváth A. (Végh, 83.) Kata, Bognár, Kovács P. (Antonov, 59.) - Stieber (Vadnai, 60.), Németh K. (Jurina, 74.)

(cserék: Demjén, Vadnai, Kocsis, Végh, Kovács M., Antonov, Jurina, Kenesei)

DVTK
Huszár Marcell
A 19 éves Huszár Marcell a következő idényben az ETO FC Győr játékosaként kölcsönben játszik Diósgyőrben. Az U19-es válogatott támadó a felső-ausztriai edzőtáborban csatlakozott új társaihoz.