Fotó: dvtk.eu

NB I: A csereember gólja döntött, zsinórban másodjára nyert a Diósgyőr

A Debrecen után a Kecskemétet is 1-0-ra verte meg a Diósgyőr, amely így az ötödik helyre ugrott a tabellán.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 18:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 24., szombat 18:41

Az NB I 5. fordulójának szombati játéknapján az előző héten az első győzelmét megszerző Diósgyőr fogadta az ötpontos Kecskemétet. A kezdőrúgást Guzi Blanka, a DVTK olimpiai 4. helyezett öttusázója végezte el.

1. félidő

Egy nagy hiba után alakult ki az első komolyabb lehetőség, a 11. percben Szatmári hosszú indítását röviden fejelte haza Belényesi, a labdára így lecsapott Rakonjac, de az ötös sarka elöl a jobb alsó mellé lőtt.

Nem sokkal később Franchu szabadrúgása után a DVTK saját nevelésű játékosa, az ezen a találkozón debütáló Komlósi előzte meg a rosszul kimozduló Kersákot, de már nem igazán tudta irányítani a fejesét.

A vendégek első ígéretesebb próbálkozására a 33. percig kellett várni, amikor is Helmich vette célba a bal alsót 22 méterről, de kissé tévedett. A 35. percben Gera jobbról érkező beadása találta meg az ötösre berobbanó Rharsallát, aki azonban hatalmas ziccerben nem tudta irányítani a fejest és méterekkel mellé csúsztatott. A szünet előtt még Rakonjac a 16-oson belül egy csel után vette célbe a rövid, bal alsó sarkot, de Kersák rajta volt és kiütötte.

2. félidő

Intenzíven indult a második félidő, a fordulás után öt perccel Zeke az alapvonalról gyötörte középre a labdát, ami meg is találta Lukácsot, de a támadó öt méterről, kapásból nem tudta leszorítani és jócskán fölé lőtt. Az egyik oldalon Rakonjac, a másikon Pálinkás kísérletezett fejjel, eredménytelenül

Az 58. percben Nikitscher beadását fejelte mellé szorongatott helyzetből, öt méterről Pálinkás. A 73. percben megszerezte a vezetést a DVTK: Gera beadása után Edomwonyi fejesét nagy bravúrral szedte ki a léc alól Kersák, de a kipattanót Acolatse öt méterről, kapásból a hálóba vágta, 1-0.

Öt percre rá az egyik vendégjátékos a saját tizenhatosán belül felszabadítás helyett gyertyát lőtt, így Kersáknak kellett volna lehúznia a labdát, de Rakonjac szorításában ez nem ment neki, így Edomwonyi lőni tudott, ám a kapus jól zárta a szöget és védett. Ebben a periódusban sokkal közelebb állt a DVTK a második gólhoz, mint a KTE az egyenlítéshez, Acolatse például ígéretes lövőhelyzetből próbálkozhatott 14 méterről, majd a 19 méterről elvégzett szabadrúgása is góllal kecsegtetett, de egyiknél sem volt túl pontos.

NB I, 5. forduló

Diósgyőri VTK–Kecskeméti TE 1-0 (Acolatse 74.)

DVTK: Sentic – Gera, Chorbadzhiyski (Lund, 46.), Szatmári, Sanicanin – Rharsalla (Edomwonyi, 68.), Klimovich (Pozeg Vancas, 57.), Komlósi (Vallejo, 68.), Varga (Acolatse, 57.) – Rakonjac, Franchu.

KTE: Kersák – Szabó A., Belényesi, Katona – Nagy K. (Derekas, 75.), Vágó (Kovács B., 70.), Nikitscher, Helmich (Vattay, 70.), Zeke – Lukács (Kovács K., 85.), Pálinkás.

Magyar válogatott: Külföldön kiszivárgott egy név, akit Marco Rossi már biztosan meghív a Nemzetek Ligája-meccsekre - sajtóhír
Görögországban azt írják, hogy Ádám Martin már megkapta a meghívóját a magyar válogatott következő két NL-meccsére - Marco Rossi kedden hirdet keretet.