Fotó: dvsc.hu

NB I: A Debrecen emberhátrányban hozott el egy pontot Kecskemétről a bombagólok meccsén - videó

Domingues és Vágó is káprázatos gólt szerzett, így a DVSC 1-1-re végzett Kecskeméten.
Póczik Dávid 2024. augusztus 9., péntek 20:45
Szerző: Póczik Dávid 2024. augusztus 9., péntek 20:45

Az OTP Bank Liga harmadik fordulójának nyitómérkőzésén a Kecskemét hazai pályán fogadta a Debrecen csapatát.

A mérkőzés első 15 percében óvatosabban kezdtek a csapatok, majd a 19. minutumban, egy labdaszerzést követően előnybe került a DVSC. Ekkor Májer vesztett labdát a saját tizenhatosa előterében, Domingues kapura tört a labdával, majd 20-21 méterről, jobbal pokolian nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (0-1).

A folytatásban próbálkozott az egyenlítéssel a KTE: előbb Pálinkás maradt le egy beadásról, majd Nikitscher egy jobboldali akció után, 10 méterről lőtt, a labda Lagatort és a kapufát érintve hagyta el a játékteret. Később Pálinkás fejelt közelről, Megyeri szépen hárította a jobb sarokba tartó labdát.

A félidő lefújása előtt egy perccel összejött a hazaiak egyenlítése: Vágó egy visszatett labdát hatalmas erővel zúdított a jobb felsőbe (1-1), így döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A fordulást követően Pálinkás vetette bele magát Nikitscher lövésébe, a támadó lábáról a felsőlécre pattant a labda a 48. percben. Az 55. percben egy szöglet után Ferenczi bevette a KTE kapuját, azonban a VAR szabálytalanságot látott középen az akció során, így végül érvénytelenítették  gólt. Percekkel később ismét Ferenczi volt a középpontban, a Loki balhátvédje durván lépett oda Májernek, amiért a játékvezető - némi VAR-vizsgálat után - kiállította.

Reagált az emberhátrányra Srdjan Blagojevic: Dzsuzdzsák helyén a héten igazolt Braga folytatta. Pálinkás a 65. percben előbb kapu fölé, majd öt perccel később kapu mellé hullott.

A hajrában nem született több találat, 1-1-re végzett egymással a két csapat. A Loki két meccs után négy ponttal áll, míg a KTE megszerezte második pontját.

NB I, 3. forduló

Kecskemét-Debrecen 1-1 (Vágó 45+2., ill. Domingues 19.)

Kiállítva: Ferenczi 62.

KTE: Kersák - Szabó A., Belényesi, Katona - Májer (Zsótér, 73.), Nikitscher, Vágó, Meszhi (Helmich, a szünetben), Zeke - Pálinkás, Kovács B. (Nagy K., 73.)

(cserék: Pálfi K., Varga B., Derekas, Helmich, Kotula, Kovács K., Lukács, Nagy K., Polyák, Vattay, Zsótér)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Lagator, Pellumbi, Ferenczi - Dreskovic, Szuhodovszki (Szűcs, a szünetben) - Vajda (Szécsi, a szünetben), Dzsudzsák (Braga, 63.), Domingues (Shaghoyan, 90.) - Bárány (Silué, 76.)

(cserék: Pálfi D., Braga, Hornyák, Polozhij, Senaga, Shaghoyan, Silué, Szécsi, Szűcs)