Fotó: fradi.hu

NB I: A Fradi a remeklő Ben Romdhane duplájával verte a Diósgyőrt, amely három meccs után egy ponttal áll - videó

A tunéziai középpályás a ferencvárosiak legjobbja volt: az első félidőben 11-esből büntetett, a második félidő végén egy ajándékziccert értékesített, de a mezőnyben is remekül futballozott és hátul is volt nagy mentése.
Budai László 2024. augusztus 10., szombat 17:58
Szerző: Budai László 2024. augusztus 10., szombat 17:58

Két olyan csapat találkozott egymással a Diósgyőr-Ferencváros bajnokin, amely egyaránt kétgólos vereség után készülhetett egymás elleni találkozójukra - a DVTK múlt héten az NB I-ben a Fehérvártól kapott ki (3-1), a Fradi kedden a BL-selejtezőben a Midtjyllandtól (2-0).

Az első nagyobb helyzet a Fradi előtt adódott: Abu Fani bal oldali szöglete a hosszúra szállt, az ötös jobb oldaláról Bassey fejelte kapura/középre a labdát, Szatmári a gólvonal elől fejjel tisztázott.

A 20. percben egy csúnyán eladott hazai labda után a Fradi azonnal támadásba lendült, Bassey Kady elé tette a labdát, Sanicanin azonban belerúgott ellenfelébe az ötös előtt - tizenegyes. A büntetőt Ben Romdhane erősen a jobb sarokba bombázta (0-1).

Óriási volt a Fradi labdabirtoklási fölénye az első félórában, de ebből ziccereket nem sikerült kialakítania. Traoré többször is lekészített átlövésre a társainak, ám ezek a kísérletek nem lettek kapura veszélyesek.

A 45. percben a legszebb Fradi-kombinációt láthattuk: Civic ívelése találta meg tökéletesen a védők mögé kilépő Ben Romdhane-t, aki mellel maga elé tette a labdát, majd kapásból megcélozta a rövid felsőt, Sentic bravúrral óriásit védett.

A DVTK egy Varga Zétény-átlövésen kívül nem tudott veszélyeztetni az első félidőben, azt a kísérletet Dibusz simán fogta.

A második játékrész azonban nagy diósgyőri helyzettel indult: Franchu bal oldali, kapu elé tekert beadását Gera becsúszva tette a kijövő Dibusz mellett kapura, de a bal kapufa megmentette a zöld-fehéreket, majd Ben Romdhane tisztázott.

Nem sokra rá jöttek a Fradi válaszai is: Abu Fani jó passza után Kady 11-ről, laposan helyezett volna a jobb alsóba, Sentic vetődve tenyerelte ki a labdát. Majd Ben Romdhane 18 méteres lövésénél a diósgyőri kapus megint csak a jobb alsó elől ütötte oldalra a labdát - mindkettő igen szép védés volt. A vendégek tűzijátékát pedig egy Abu Fani-szögletet követő Raul Gustavo-fejes zárt le, amely a felső lécről jött ki.

A 60. percben mindkét edző hármas cserével frissített csapatán: a DVTK-nál Bényei, Rharsalla és Kampetsis érkezett Varga Z., Franchu, valamint Rakonjac helyére. Míg a Fradinál Civic Ramírezt, Rommens Maigát, Zachariassen pedig Kadyt váltotta.

Az új játékosok azonban nem jelentettek új helyzeteket is a meccsen, amely igen lassan csordogált.

A 88. percben a Fradi lépett meg egy kontrával, de előbb Traoré, majd Zachariassan veszélyes lövését is blokkolták a védők (Lund, valamint Szatmári).

A 92. percben a Fradi eldöntötte a meccset. Az egész egy óriási hátra sprint utáni Zachariassen-labdaszerzéssel indult, ezután Pappoe indult meg a kapu felé, majd Basseyhez passzolt, utóbbi lövése levágódott egy blokkról, a labdát Sanicanin akarta eltakarítani, de Holdampfot találta telibe, Ben Romdhane pedig köszönte a lehetőséget és közelről a rövid felsőbe bombázott (0-2).

A Fradi így második NB I-es meccsét is megnyerte, 2-0-ra győzött a három bajnokin mindössze egy pontot gyűjtő Diósgyőr otthonában.

NB I, 3. forduló

Diósgyőr-FTC 0-2 (Ben Romdhane 21. - 11-esből, 92.)

Diósgyőr: Sentic - Gera, Lund, Szatmári, Sanicanin - Varga Z. (Bényei, 60.) (Fekete, 81.), Klimovich (Jurek, 78.), Holdampf, Franchu (Rharsalla, 60.) - Edomwonyi, Rakonjac (Kampetsis, 60.).

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Civic (Ramírez, 60.) - Maiga (Rommens, 60.), Abu Fani - Traoré (Pappoe, 89.), Ben Romdhane, Kady (Zachariassen, 60.) - Bassey (Kehinde, 93.).

A legkisebb Dárdai-fiú a magyar válogatottságról: "Ha eljön az ideje, dönteni fogok" - elmondta, miért választott más utat, mint a testvérei
Dárdai Bence hosszabb interjút adott a Wolfsburg klubhonlapjának a szezonkezdés előtt.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.