Fotó: paksifc.hu

NB I: A gólkirály-jelölt könnyelmű tizenegyese is belefért a Paksnak, Böde a 3. helyre repítette a csapatot

Varga Barnabás könnyelmű tizenegyese is belefért a Paksnak; Böde győztes góljával nyertek a tolnaiak Kispesten.
Csakfoci.hu 2023. április 1., szombat 21:23
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 1., szombat 21:23

A 4. percben máris helyzetbe került a Honvéd. Ekkor egy gyors kontra végén Tamás gurított vissza balról, ahol Domingues készített Samperio elé, ő pedig egy paksi védőbe lőtt. A 18. percben egy jobbról középre adott labda Lovricról pont Hahn elé pattant, aki 6 méterről az üres kapu közepébe emelt, 0-1.

Két perc alatt egyenlíthetett volna a Kispest. Előbb Kocsis jobboldali beadását lőtte előbb a védőbe, majd a kapu mellé Tamás. Majd Lukic fordult le a védőjéről és lőtt 13 méterről, azonban Nagy hárítani tudott. Gomis robogott el az alapvonalig a 40. percben, majd éles szögből lőtt, Nagy védte a próbálkozást.

A 43. percben Vargával szemben szabálytalankodott Prenga a 16-oson belül, a labda mögé a sértett állt, aki túl könnyed mozdulattal rúgott a labda alá, ami így a kapufára esett és onnan pattant vissza a mezőnybe. Nem született meg a második paksi gól, de a félidőben így is 1-0-ra a vendégek vezettek.

Az 50. percben Kinyik hibája után Lukic ugrott ki, aki 16-ról, ballal végül a kapus mellett a hálóba lőtt, mindjárt a második félidő elején egyenlített a Honvéd. Tíz perccel később Haraszti jobboldali szabadrúgását Varga fejelte fölé 7 méterről.

A 77. percben Haraszti távoli szabadrúgása jócskán fölé szállt. Pár perccel később Bödét ugratták ki, aki szép cselt csinált, majd jobbal a kapu fölé lőtt. A 85. percben Böde tolta befelé a labdát a 16-oson, majd ballal erősen, laposan lőtte ki a jobb alsót. Lukic 22 méteres, remek szabadrúgását szedte ki Nagy a bal felsőből, így 2-1-re győzött a Bozsik Stadionban a Paks.

A paksi győzelem után Bognárék a 3. helyre léptek előre, a Honvéd továbbra is 11.

NB I, 25. forduló

Budapest Honvéd-Paksi FC 1-2 (Lukic 49., ill. Hahn 18., Böde 85.)

Honvéd: Dúzs - Capan, Lovric, Prenga - Samperio (Doka 70.), Mitrovic, Gomis (Bocskay 83.), Tamás - Domingues, Lukic, Kocsis (Plakuschchenko 83.)

(cserék: Tujvel, Klemenz, Plakuschchenko, Doka, Jónsson, Cirkovic, Bocskay, Eördögh, Átrok, Szabó A., Keresztes, Benczenleitner)

Paks: Nagy G. - Osváth, Kinyik, Szélpál, Szabó J. - Balogh, Vas (Bőle 67.), Papp - Haraszti (Böde 67.), Varga B. (Sajbán 83.), Hahn (Haris 89.)

(cserék: Balázs, Tamás, Sajbán, Bőle, Böde, Skribek, Gyurkits, Kovács N., Haris, Gévay)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)