Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A hajrában jött a csattanó, az Újpest mindhárom pontot elvitte a kiesőhelyen álló Honvéd otthonából - videó

Nebojsa Vignjevic vezetőedző továbbra is veretlen maradt az Újpesttel, a lila-fehérek a 89. percben döntöttek egy gyors kontra végén.
Nyikes Zoltán 2023. április 21., péntek 21:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 21., péntek 21:56

Péntek este a Budapest Honvéd-Újpest FC találkozóval vette kezdetét az NB I 28. fordulója. A kezdőcsapatok kijelölését követően két nagy visszatérőt is fel lehetett fedezni a hazaiaknál, Dean Klafuric vezetőedző ugyanis újra számolt a kispestiek két száműzött magyar játékosával, Szappanos Péterrel és Zsótér Donáttal - előbbit a kezdőbe, utóbbit a kispadra nevezte a tréner.

1. félidő

Szappanosnak sokáig nem akadt dolga a kapuban, hiszen a Honvéd egyértelmű fölényben kezdte a találkozót, már a harmadik percben kis híján vezetést szerzett, amikor is Tamás balról érkező beadását lőtte fölé Eördögh kapásból, nyolc méterről. Három perccel később Lukic remek mozdulattal, sarokkal ugratta ki Kocsist, aki a 16-oson belülre érve elesett két védő szorításában, de Berke és a VAR szerint sem történt szabálytalanság.

Az újpestiek nagyjából 20 perc elteltével vették fel a fonalat, elsőként Mörschel próbálkozott, majd Varga vette célba a jobb felsőt 16 méterről, de "nem jött ki a kifli", így kevésbé volt veszélyes. A 32. percben már jóval ígéretesebb lehetőség adódott a vendégek előtt, ekkor Csoboth keresztbe lőtt labdája suhant el veszélyesen a Honvéd kapuja előtt. A 37. percben egy jobboldali, szöglettel felérő szabadrúgás után a hosszún Onovo fejelte középre a labdát, de senki nem tudott hozzáérni.

2. félidő

A fordulást követően két perc sem telt el, amikor máris gólt szerezhetett volna az Újpest: egy kispesti labdavesztés után Csoboth 13 méterről visszahúzta lövését a bal alsó irányába, kísérlete az oldalhálóban kötött ki, csakúgy, mint néhány perccel később Mörschel szabadrúgása.

A 70. percben Lukic a 16-os előterében emelte be a labdát a védők között Prengához, aki addig-addig várt jó helyzetben, míg odalett a lövőhelyzet. A 76. percben Mitrovic szöglete után Lovric csúsztatását vágták ki a hazai védők a kapu torkából. Ekkor már pályára lépett Zsótér Donát is a hazaiaknál, akinek ez volt tavasszal az első meccse az NB I-ben.

A 6284 szurkoló jó hangulatot varázsolt a stadionba és a pályán is lüktető játék alakult ki, mindkét csapat érezhetően a győzelemért játszott, de rendre sok hiba akadt a támadóharmadokban. Nem telt el a mérkőzés Lukic-helyzet nélkül, a 81. percben Mitrovic balról érkező beadását fejelte a léc alá a kispestiek házi góllövőlistájának vezetője, de Nikolic bravúrral szögletre mentett.

Három minutummal később Jakobi vette a célba a bal alsót 18 méterről, keveset tévedett.

A 89. percben jött a csattanó: egy villámgyors újpesti kontránál lódult meg Csoboth a saját térfeléről, majd a 16-os előteréhez érkezve kitette a jobbján érkező Boumalnak, aki pontosan centerezett és Gouré nem hibázta el a nagy helyzetet, 6 méterről a bal alsóba lőtt, 0-1. A Honvéd erre már nem tudott válaszolni, így a piros-feketék továbbra is a kiesést jelentő 11. helyen állnak, míg a Nebojsa Vignjeviccsel továbbra is veretlen Újpest már a hatodik.

NB I, 28. forduló

Budapest Honvéd-Újpest FC 0-1 (Gouré, 89.)

Honvéd: Szappanos - Prenga, Lovric, Capan - Eördögh (Doka, 62.), Gomis (Keresztes, 84.), Mitrovic, Tamás (Benczenleitner, 72.) - Kocsis (Jónsson, 62.), Lukic, Ennin (Zsótér, 72.).

Újpest: Nikolic - Pauljevic, Hall, Antzoulas, Kastrati - Onovo, Boumal (Mack, 90.) - Csoboth (Diaby, 93.), Mörschel (Jakobi, 62.), Varga (Antonov, 62.) - Gouré (Ambrose, 90.).

Az NB I meglepetéscsapata, az Újpest és Kistelekiék sem kaptak licencet az MLSZ-től - itt a lista
Az MLSZ Elsőfokú Licencadó Bizottsága 2023. április 20-i ülésén elbírálta a 2023/24. évi nemzetközi (UEFA), nemzeti első osztályú (NB I-es), nemzeti másodosztályú (NB II) és nemzetközi (UEFA) női licenckérelmeket.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)