Fotó: x.com/KecskemetiTE

NB I: A Kecskemét ellen született meg a Zalaegerszeg második szezonbeli győzelme - videó

A Zalaegerszeg hazai pályán győzte le 2-1-re a Kecskemétet.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 21., szombat 16:24
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 21., szombat 16:24

A 4. percben Lukács bal oldali szögletéből Belényesi veszélyeztetett, de 5 méterről a jobb alsó mellé lőtt. Néhány perccel később, a 12. percben Lukács újabb szöglete után Vágó próbálkozott fejjel, de Gundel-Takács kapus nagy bravúrral hárított, majd a kipattanót Rjaskó gyengén fejelte a kapus kezébe.

A 23. perc hozta meg az első gólt: Evangelou veszélyes lövését Varga kapus még védte, de a labda Nikitscher elé pattant, róla pedig Sajbán Máté elé került, aki másfél méterről a léc alá bombázott, megszerezve a vezetést a Zalaegerszegnek (1–0).

A 25. percben a KTE előtt adódott egy hatalmas lehetőség, amikor Fucak Szendrei beadása után tiszta helyzetben lőtt, de 5 méterről a kapu mellé célzott. A 34. percben Lukács Dániel egyenlített a KTE számára. Katona Levente lövését Gundel-Takács hárította, de a labda pont középre pattant, ahol Lukács érkezett, és 5 méterről a kapu közepébe lőtt (1–1).

A 42. percben Mim távoli lövését Varga kapus bravúrral védte, megakadályozva, hogy a jobb alsó sarokba jusson a labda, ezzel ért véget az első félidő helyzeteinek sora.

Lassú tempóban és helyzetek nélkül telt el a második játékrész első fele. Mindkét vezetőedző igyekezett cserékkel felrázni a mérkőzést, ez pedig be is jött a hazai oldalon: a padról beszállt Bakti szabadrúgása után Csóka érkezett, és közelről a hálóba lőtt (2-1).

Két perccel később kis híján egyenlített újra a KTE, ekkor Katona B. lövése jött vissza a mezőnybe a kapufáról. A 85. percben Németh eldönthette volna a mérkőzést, miután remekül levált az emberéről, és Spoljaric jó ütemben kiugratta, a ZTE-támadó lövését azonban Varga lábbal védte. Percekkel később Spoljaric távoli lövését is védte a kecskeméti kapus. Gundel-Takács is védéssel jelentkezett a 91. percben, ő Vattay lövését hárította. A folytatásban több gól nem született, így a Zete 2-1-re legyőzte a KTE-t.

NB I, 7. forduló

Zalaegerszeg-Kecskemét 2-1 (Sajbán 22., Csóka 69., ill. Lukács 34.)

ZTE: Gundel-Takács - Várkonyi, Evangelou, Csóka - Szendrei, Sankovic, Kiss B. (Bakti, 58.), Mim (Safronov, 92.) - Dénes (Németh D., 78.), Sajbán (Ipalibo, 58.), Fucak (Spoljaric, 78.)

(cserék: Németh E., Safronov, Csontos, Nyíri, Cubrilo, Bakti, Ipalibo, Medgyes Spoljaric, Vogyicska, Németh D.)

KTE: Varga B. - Rjaskó, Belényesi, Katona L. - Májer (Nagy K., 68.), Bocskay (Montiel, 78.), Vágó (Vattay, 86.), Nikitscher, Zeke (Kotula, 77.) - Lukács (Pálinkás, 68.), Katona B

(cserék: Kersák, Nagy K., Szabó A., Polyák, Kotula, Zsótér, Berki, Montiel, Vattay, Kovács K., Meszhi, Pálinkás)

MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.