Fotó: paksifc.hu

NB I: A két vereséggel kezdő Újpestet a volt újpestiek intézték el Pakson, a ZTE sem élte túl a felcsúti hajrát - videók

Az OTP Bank Liga 2. fordulójának két vasárnapi meccsét egyaránt egy-egy hajrágól döntötte el Pakson, illetve a felcsúti Pancho Arénában.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 4., vasárnap 20:47
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 4., vasárnap 20:47

PAKSI FC - ÚJPEST FC

A ciprusi kupasiker után a Paks hazai pályán fogadta a bajnoki idényt vereséggel kezdő Újpestet (amelynél a külföldre tartó Csoboth Kevin már nem került be a meccskeretbe). A tolnaiak a meccs elején kétszer is kis híján bajba kerültek, előbb Ötvösnek kellett mentenie, miután nem értették meg egymást Szappanossal, majd a válogatott kerettag kapus védte Dékei kísérletét.

A labdát egyre többet birtokló Paks aztán szép lassan dominálni kezdett a kapu előtt is, a 26. percben Ötvös kísérlete még elkerülte a kaput, tíz perccel később viszont egy egészen szürreális Joao Nunes-öngóllal (Videó itt!) előnybe kerültek a hazaiak (1-0).

A szünetben kettőt cserélt az Újpest, Grzelak beküldte a pályára a Dinamo Zagrebtől igazolt Brodicot is, aki később fejjel és lábbal is veszélyeztetett, de a Paks közelebb állt a gólhoz, hiszen háromszor(!) is eltalálta a kapufát Ötvös, Szabó Bálint, illetve Böde révén.

A paksi kapufákból azonban nem lett újabb gól, Ljujic remek lövéséből viszont igen: a szerb Brodiccsal játszott össze a 81. percben, majd a visszakapott labdát 17 méterről a jobb felsőbe zúdította (1-1).

A lila-fehérek fel is lelkesültek a góltól, egyértelmű fölénybe is kerültek, de a Paks majdnem megszerezte a győztes gólt, de előbb Nunes, majd Bese is szép blokkot mutatott be a kapu előtt.

Ám így sem szerzett pontot az Újpest Pakson: a 92. percben két volt újpesti hjátékos, Balogh Balázs és Windecker hozta össze a győztes találatot, előbbi beadását utóbbi fejelte a hálóba (2-1) - majd mutatta, hogy nem kíván látványosan ünnepelni volt klubja ellen.

A lila-fehérek így másodszor is vereséget szenvedtek az NB I-es idényben, a Paks viszont megszerezte első győzelmét.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Paksi FC - Újpest 2-1 (J. Nunes 36. - öngól, Windecker 92., ill.Ljujic 81.)

Paks: Szappanos - Ötvös, Kinyik, Lenzsér - Kovács K., Mezei (Vécsei, 75.), Papp K. (Windecker, 60.), Balogh B., Silye (Horváth K., 85.) - Szabó B. (Zimonyi, 75.), Tóth B. (Böde, 60.)

Újpest: Piscitelli - Bese, Nunes, Gergényi - Baranyai (Simon, 63.), Tajti (Keita, 74.), Radosevic (Brodic, a szünetben), Tamás - Dékei (Geiger, a szünetben), Ljujic (Mucsányi, 92.) - Karamoko

PUSKÁS AKADÉMIA - ZALAEGERSZEG

A Fehérvárhoz hasonlóan a nemzetközi kupaporondon is érdekelt Puskás Akadémia gyorsan vezetést szerzett, Plsek 10-11 méterről vette be fejjel Gundel-Takács kapuját (1-0).

A folytatásban is a felcsútiak irányítottak, de jobbára a mezőnyharc jellemezte a játékot. A 32. percben Soisalo is betalált a zalai hálóba, ám a VAR-szoba lest látott. A félidő hajrájában a vendégek 19 éves játékosa (és a Puskás neveltje), Dénes Csanád a 16-osról alig durrantott a léc fölé.

A fordulás után a ZTE előtt aódott az első helyzet, Mim távoli próbálkozásánál Pécsi nagyot védett a jobb saroknál. A 66. percben pedig egyenlítettek is a vendégek: Kiss Bence visszatett labdáját Sajbán 15-ről lőtte ki a jobb alsót (1-1).

Ám végül nem jött össze a pontszerzés a Zetének sem idegenben: a 90. percben, Komáromi beadása után Nagy Zsolt fejelt a bal sarokba, eldöntve az összecsapást (2-1).

A felcsúti csapat tavaly február 12. és öt találkozó után először győzte le ismét a Zetét tétmérkőzésen, így két sikerrel rajtolt, az első körben ugyanis Újpesten diadalmaskodott 2-1-re.

Puskás Akadémia - ZTE 2-1 (Plsek 11., Nagy Zs. 90., ill. Sajbán M. 66.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill (Komáromi, 53.) - Szolnoki (Favorov, 71.), Plsek - Nissila (Vékony, 92.), Soisalo (Levi, 53.), Nagy Zs. - Colley (Puljic, 71.)

ZTE: Gundel-Takács - Szendrei, Várkonyi, Safronov, Medgyes - Sajbán, Sankovic, Kiss B. - Dénes (Vogyicska, 76.), Mim, Németh (Croizet, 54.)

Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.