Fotó: Fehérvár FC

NB I: A KL-továbbjutás után a Vidi a Diósgyőr ellen is örülhetett - videó

Serafimov már 39 másodperc után vezetést szerzett a Fehérvárnak, és bár a DVTK nem sokkal később egyenlített, a Vidi a csereként beálló Babos és Katona találatával megszerezte a három pontot.
Budai László 2024. augusztus 3., szombat 17:53
Szerző: Budai László 2024. augusztus 3., szombat 17:53

A Fehérvár-Diósgyőr szombat délutáni NB I-es bajnokin két olyan csapat találkozott egymással, amely egyaránt döntetlennel kezdte a szezont. Igaz, a Vidi hétközben is pályára lépett, és bár ugyancsak ikszelt, ez továbbjutást jelentett az azeri Sumqayit ellen a KL-ben.

Nagyon bekezdett a Vidi, amely 20 másodperc alatt kiharcolt egy szögletet, majd újabb 20 másodperccel később vezetést is szerzett: a jobb oldali sarokrúgást Christensen rúgta középre, Gradisar a rövidről megtoldotta azt, Serafimov pedig szép mozdulattal a kapuba fejelt (1-0).

A közvetlen folytatás sem alakult jól a Diósgyőrnek, Vallejót ugyanis már öt perc után le kellett cserélni sérülés miatt (Holdampf váltotta), majd a fehérvári Pető került nagy helyzetbe, Lund blokkolt, és ezzel nagyot mentett.

A 10. percben már a DVTK is veszélyeztetett: Varga Zétény lőtt rá jobbról, éles szögből egy szabadrúgást, Tóth óriásit repülve védett a bal felső sarok elől.

A 20. percben pedig az egyenlítés is összejött: Varga Z. adott remek labdát Klimovichnak a jobb szélen, utóbbi remekül centerezett a második hullám felé, az érkező Franchunak pedig néhány méterről csak a kapuba kellett passzolnia (1-1).

Sokáig semmi említésre méltó nem történt, a félidő utolsó pillanataiban Klimovich lőtt 21-ről, szemben a kapuval, a jobb sarok felé tartó kísérletet Tóth vetődve, de könnyedén védte.

Az 58. percben kezdtek aktívabbá válni a csapatok: a Vidi részéről Bedi lőtt 20-ról, de a lapos kísérletet a kapus simán fogta, a DVTK Varga jobbról leadott, megpattanós lövése után került közel a gólhoz, de a megpördült labda kevéssel a jobb kapufa mellé ment, majd Chorbadziyski fejelt mellé közelről.

Öt perccel később Gera éles beadását tenyerelte ki Tóth, éppen Holdampfhoz, aki az ötösről próbálkozott, de a Vidi kapusa a földön fekve is védte a nem túl jó lövést.

A 75. percben újra előnybe került a Fehérvár: Christensen tette a pár perce beálló Babos elé a labdát, aki egy átvétel után, jobbról, 15-ről kilőtte a hosszú alsót (2-1).

A 79. percben egy nagyon hasonló Vidi-támadás során Christensen ezúttal nem jobbra, hanem balra, Spandler elé tálalt, aki nagy helyzetben, 14 méterről, ballal mellé lőtt.

Az utolsó percekben még egy Tóth kiugratás után alakult ki zavar a diósgyőri védelemben, így a szabad labdára lecsapó Katona is bevette közelről Odyntsov kapuját (3-1).

A Vidi így a szerdai KL-továbbjutás után szombaton is örülhetett, miután 3-1-re verte a Diósgyőrt.

NB I, 2. forduló

Fehérvár-Diósgyőr 3-1 (Serafimov 1., Babos 75., Katona 94., ill. Franchu 20.)

Fehérvár: Tóth - Melnyik, Spandler, Serafimov, Bedi - Larssen - Pető (Babos, 71.), Christensen (Simut, 93.), Csongvai, Kovács M. (Katona, 58.) - Gradisar.

Diósgyőr: Odyntsov - Gera, Lund, Chorbadziyski, Sanicanin - Vallejo (Holdampf, 6.) - Huszár (Pozeg Vancas, 60.), Klimovich (Bényei, 72.), Franchu (Ferencsik, 72.), Varga Z. - Rakonjac (Edomwonyi, 60.).

Szoboszlai lenyűgözte a Liverpool-szurkolókat az új szerepkörében: "Slot alatt egy teljesen más játékos lett"
Remekül megállta a helyét mélységi irányítóként a magyar válogatott középpályás.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.