Fotó: ztefc.hu

NB I: A Loki nyerő cseréje megmentette a majdnem elspórolt meccset

Bárr nagyjából egy óráig inkább a ZTE akarata érvényesült Debrecenben, az EKL-visszavágóra is spóroló hazaiak csak begyűjtötték a három pontot a csereként beállt Kyziridis szép góljával.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 13., vasárnap 18:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 13., vasárnap 18:22

Alaposan felforgatta mindkét vezetőedző a kezdőcsapatát a legutóbbi mérkőzéshez képest, Srdjan Blagojevic - a Rapid Wien elleni EKL-visszavágóra is gondolva - nyolc, míg Boér Gábor négy helyen is változtatott.

Úgy tűnt, utóbbinak jött be inkább a variálás, hiszen az első játékrészben inkább a ZTE játszott veszélyesen. Elsősorban a zalaiak kapitánya, Tajti volt aktív, aki távolról és közelről kísérletezett az első bő negyedórában.

Az első félórát követően viszont kis híján a Loki került előnybe, de Senkó nagy hibája és rossz rúgása után mázlijára nem a kapujába pattant a labda egy debreceni játékosról. Pár perccel később aztán jött a félidő legszebb jelenete: Sajbán visszajátszott labdájára Tajti érkezett a 16-oson belül, a középpályás első lövéseét még blokkolták, de visszapattant a labda hozzá, majd egy óriási cselt követően újra kísérletezett, de Mojzis menteni tudott a góvonalról.

Szalay 15 méteres, levágódó lövése zárta a játékrészt.

Nem sokkal a fordulás után Sajbán veszélyeztetett fejjel, 8-9 méterről, de Milosevic kapus szögletre mentett. És a folytatásban is inkább a Zete akarata látszott érvényesülni a pályán, így nagyjából a félidő közepén Blagojevic beküldte az addig pihentetett Dzsudzsákot, Kyziridist és Mancét is.

Viszont a vendégek maradtak lendületben és a szintén csereként beszállt Ikoba is újabb veszélyt jelentett a hazaiak kapujára. Az amerikai támadó a 66. percben nem is járt messze a góltól, ám éles szögből leadott lövését védte Milosevic. Nem sokkal később Tajti ravasz beadásáról épphogy lemaradt Mim a kapu előtt.

Szép lassan felébredt aztán a kispadról megerősített Loki, egyre többször tudta a kapuja elé nyomni a zalai csapatot és a 83. percben meg is nyerte végül a meccset. Kyziridis egy eladott labdára csapott le az ellenfél térfelének közepén, majd balról befelé húzott, átkígyózva négy kékmezes játékos között is, hogy aztán 15 méterről kilője a jobb alsót (1-0).

A ZTE próbált váltani és egyenlíteni, de az ötperces ráadás sem volt végül elég a vendégeknek, hogy legalább az egyik pontot elvigyék Debrecenből.

Ahol végül a hazaiak csak behúzták a győzelmet, így optimista hangulatban várhatják a jövő csütörtöki, Rapid Wien elleni visszavágót.