Fotó: mezokovesdzsory.hu/

NB I: A Mezőkövesd remek gólokkal küldte haza az Újpestet - Kuttorék elmozdultak a kiesőzónából

Drazic duplája, Cseri ballábas lövése és Cseke tekerése döntötte el a Mezőkövesd-Újpest bajnokit.
Csakfoci.hu 2023. november 25., szombat 21:21
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 25., szombat 21:21

Az NB I 14. fordulójának szombati játéknapja az Újpest mezőkövesdi vendégjátékával zárult, a IV. kerületieknél a 20 éves Molnár Zsombor személyében újonc kapus védte a hálót.

Csoboth balról tekert a kapu elé a 8. percben, azonban Vajda tisztázni tudott a 16-oson belül. A túloldalon egy hosszú indításra Molnár Zsombor mozdult ki, azonban éppen Molnár Gábor elé rúgta a labdát, aki a félpályáról az üres kapu mellé tekert. A 16. percben aztán megtört a jég, a korábban még lesről betalált Drazic volt eredményes, miután Babunski tálalása után finom átpörgette a labdát a kimozduló kapus felett (1-0). Négy perccel később Babunski távoli, lapos lövését tenyerelte oldalra szép mozdulattal a debütáns hálóőr.

Később Molnár Zs. nyerte a "Molnárok harcát", miután a jobb alsóból kiütötte a mezőkövesdi játékos (Molnár Gábor) távoli szabadrúgását. A 39. percben aztán Molnár G. már túl tudott járni a névrokon eszén, Cseri pazar labdája után lódult meg a kövesdi támadó, betört a 16-oson belülre, majd 15-ről, ballal a bal alsóba lőtt (2-0). 45 perc játék után megérdemelten vezetett 2-0-ra Kuttor Attila csapata.

A fordulást követően Varga Balázs fejjel veszélyeztetett, egy jobboldali beadás után bólintott Piscitelli kapuja fölé. Az 56. percben Cseri mesteri ívelése után Drazic lépett ki, egy nagyszerű labdaátvétellel maga elé vette a labdát, majd a 16-oson belülről, ballal a jobb kapufára passzolt. Kosanovic szabadrúgása centikkel suhant el a bal kapufa mellett a 63. percben. Percekkel később a csereként beállt Jürgens két szép csellel hozta magát helyzetbe, majd éles szögből lőtt, kísérlete azonban lelassult az egyik blokkoló lábon.

A túloldalon Vajda ballal centerezett középre, Drazic megelőzte az emberét, és a bal sarok mellé csúsztatott. Csoboth harcolt ki egy jó helyről járó szabadrúgást a 70. percben, amit Tajti a bal felső mellé lőtt. Kiss Tamás jobbal, távolról próbálkozott, ezúttal lövése jócskán elkerülte a kaput. Babunski szintén messziről próbálkozott, ő közelebb járt a kapuhoz, gólt azonban ő sem szerzett. A 89. percben Drazic balról cselezett befelé, majd Cseke elé passzolt, a kövesdi játékos egy átvétel után, 17-ről a jobb sarokba tekert (3-0). A 93. perc is tartogatott még egy hazai gólt, Drazic egy nagyszerű akció végén, ballal talált a hálóba (4-0).

A három pontnak köszönhetően a hazaiak elmozdultak a kieső zónából, míg a lilák a hetedik helyen maradtak.

NB I, 14. forduló

Mezőkövesd-Újpest 4-0 (Drazic 16., 93., Molnár G. 39., Cseke 89.)

Kövesd: Piscitelli - Kállai K., Pillár, Beriashvili, Vajda - Cseke, Gomis - Molnár G., Cseri (Filip, 72.), Babunski - Drazic

(cserék: Kovácsik, Brtan, Filip, Kállai Z., Kojnok, Lehoczky, Lukic, Nagy G., Nahirnij, Szalai J., Ugrai, Zahary)

Újpest: Molnár Zs. - Pauljevic (Kastrati, 83.), Antzoulas, Kosanovic, Tamás - Varga B. (Jürgens, 62.), Onovo - Simon (Kiss, a szünetben), Tajti (Mörschel, 82.), Csoboth - Ambrose (Sasere, a szünetben)

(cserék: Banai, Fehér, Ganea, Geiger, Hall, Jevtoski, Jürgens, Kastrati, Kiss, Mack, Mörschel, Sasere)