NB I: A Paks védői szállították Bognárék győzelmét a Nyíregyháza ellen - videó

A Paks hazai pályán 2-1-re győzött a Nyíregyháza ellen.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 18., vasárnap 19:40
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 18., vasárnap 19:40

A Paks számára nem is alakulhatott volna kedvezőbben a találkozó: az 5. percben Haraszti veszélyes szögletére a túloldalon Kinyik érkezett pontosan, és a hálóba pofozta a labdát, ezzel rögtön előnybe is került Bognár György együttese (1-0).

A folytatásban inkább a mezőnyben küzdöttek meg a labdáért a felek, majd a 16. percben - némileg váratlanul - egyenlített a Szpari: a pálya tengelyében Tamás és Gresó kényszerítőzött, majd az akció végén Tamás 10 méterről a paksi kapuba lőtt (1-1).

Négy perccel később Kovácsréti a második Szpari-gólt is megszerezte, azonban a játékvezető lest jelzett, így nem változott az eredmény. A 30. percben előbb Beke lőtt a kapufára egy jobbról jövő beadást, majd a másik kapunál Szabó nem sokkal lőtt a bal alsó mellé 20 méterről. Még az első félidőben újra magához ragadta a vezetést a Paks, ekkor Szabó jobbról jövő beadása után a hosszú oldalon érkező Silye ballal, remek mozdulattal a bal alsóba lőtt (2-1).

A félidő hajrájában Gresó kétszer is próbálkozott, előbb a kapushoz lőtt, majd a kapu fölé emelt, de később Beke is a léc fölé vágott egy beadást.

A fordulást követően továbbra is Gresó volt a Szpari legaktívabb támadója, a vendégek csatára az 50. percben 16-ról próbálkozott, Vas vetette bele magát a labda útjába. Paksi helyzetek következtek a játékrész közepén: Zimonyi ballal, 10 méterről kapura lőtt, de Bese nagyot védett, majd Papp jobbal, 13 méterről a léc alá próbált lőni, de Gengeliczki fejjel mentett az ötösön.

A mérkőzés hajrájában a Paks őrizte az előnyt, semmi felesleges kockázatot nem vállaltak a hazaiak, a Nyíregy igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, így a 2-1 maradt a lefújásig. A Paks négy forduló után hét ponttal áll, míg a Nyíregyháza jelenleg három ponttal kieső helyen vitézkedik.

NB I, 4. forduló

Paks-Nyíregyháza 2-1 (Kinyik 5., Silye 44., ill. Tamás 16.)

Paks: Szappanos - Ötvös, Kinyik, Vas - Osváth, Papp, Balogh (Mezei, 75.), Silye (Kovács, 91.) - Haraszti (Windecker, a szünetben), Szabó B. (Böde, 63.) - Tóth (Zimonyi, a szünetben)

(cserék: Simon, Vécsei, Böde, Zimonyi, Horváth, Kovács, Windecker, Lenzsér, Mezei)

Szpari: Bese - Gengeliczki, Temesvári, Jokic (Alaxai, 85.) - Navrátil (Pinte, 63.), Nagy (Leoni, 64.), Kesztyűs, Tamás - Beke, Gresó (Farkas, 81.), Kovácsréti (Eppel, a szünetben)

(cserék: Tóth, Alaxai, Toma, Oláh, Izidorio, Eppel, Baki, Babic, Pinte, Farkas)

Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.