Fotó: dvsc.hu

NB I: A Puskás Akadémia a 89. percben mattolta a Máté Csabával továbbra is nyeretlen Lokit

Golla a 89. percben döntött, a Puskás Akadémia 1-0-ra legyőzte a Debrecent.
Csakfoci.hu 2024. október 4., péntek 21:51
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 4., péntek 21:51

Az NB I 9. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán fogadta a Debreceni VSC csapatát.

A mérkőzés kezdetén tapogatózó játék folyt, de a 11. perc környékén a PAFC kezdte átvenni az irányítást, míg a DVSC visszahúzódott, és a védekezésre helyezte a hangsúlyt. Az első komolyabb helyzet a 13. percben érkezett, amikor Dzsudzsák Balázs szabadrúgását Pellumbi megcsúsztatta, Dreskovic pedig az oldalhálóba bombázott.

A 23. percben Dreskovic került a figyelem középpontjába, amikor Colley lövése közelről eltalálta őt az egyik legérzékenyebb pontján. Bár az eset után ápolni kellett, szerencsére folytatni tudta a játékot. Néhány perccel később Nissila nagy helyzetben lőtt, de Dreskovic ezúttal a gólvonalról tisztázott.

A 28. percben előbb Nissila lövését védték bravúrosan, majd a másik oldalon Plsek próbálkozott, de Megyeri kétszer is védett. A félidő végéhez közeledve Kocsis beadását Silue elcsúszva nem tudta kapura küldeni, míg Domingues 43. percben egy távoli lövést az égbe lőtt.

Az 47. percben a debreceni Duarte 20 méterről küldött életerős lövést a kapura, amit Megyeri bravúrosan ütött ki a mezőnybe. Alig egy perccel később Nissila betalált a debreceni kapuba, ám Nagy Zsolt már leshelyzetben volt, így a találatot érvénytelenítették, és maradt a 0–0. Néhány perccel később Silue is közel került a gólszerzéshez, amikor a jobbösszekötő pozícióból az oldalhálóba lőtt.

Az 53. percben a debreceniek Szécsi révén alakítottak ki veszélyes helyzetet: lövése egy védőről szögletre pattant, és az ezt követő beadás után a felcsúti védők azonban háromszor is belevetődtek a vendégek lövéseibe, így sikerült megőrizniük a kapujukat a góltól. A csereként beállt Bárány Golla hibája után lépett ki ziccerben, azonban nagyon csúnyán a kapu fölé lőtt.

A hajráig lassan csordogált a mérkőzés, majd a 88. percben Bárány ismét helyzetbe került, ezúttal egy jobbról jövő beadást fejelt a kapufára egy Puskás-védő szorításában. A túloldalon aztán a kapufa ismét a hazaiakkal volt: egy jobbról jövő ívelés után Golla fejese a kapufa segítségével jutott túl Megyerin, ezzel előnybe került a Puskás, melyet meg is őrzött a lefújásig. A DVSC továbbra sem tudott pontot szerezni Máté Csabával.

NB I, 9. forduló

Puskás Akadémia-Debrecen 1-0 (Golla 89.)

Puskás: Pécsi - Duarte, Golla, Stronati - Maceiras, Nissila (Puljic, 72.), Szolnoki (Kerezsi, 79.), Plsek (Favorov, 62.), Nagy Zs. - Soisalo (Levi, 62.), Colley

(cserék: Markek, Favorov, Kerezsi, Kocsis D., Levi, Mondovics, Pál. Puljic, Vékony, Vitályos)

DVSC: Megyeri - Kocsis G., Pellumbi (Shaghoyan, 91.), Dreskovic - Szécsi, Lagator, Szűcs, Ferenczi - Domingues (Vajda, 76.), Dzsudzsák (Szuhodovszki, 66.) - Silue (Bárány, 66.)

(cserék: Engedi, Pálfi, Bárány, Braga, Hornyák, Kocsis D., Senaga, Shaghoyan, Stojkovic, Szuhodovszki, Vajda)

ETO
Új ügyvezető érkezik
Honlapunk információi szerint Jan van Daele, az ETO eddigi ügyvezetője ismét a DAC-ra koncentrálhat, ahol szintén betölti ezt a pozíciót. Győrben hamarosan kinevezik az utódját.
Német BL-csapatnál a távozó
A hazatérő középpályás egykori nevelőklubjánál kötött ki végül.
Kerkez Milos
A Daily Mail szerint a Liverpool sportigazgatója, Richard Hughes a magyar válogatott Kerkez Milos miatt is volt ott a Bournemouth-Southampton angol bajnokin.