NB I: A Puskás Akadémia megnyerte a "hibátlanok csatáját" és a tabella élére ugrott

A Puskás Akadémia Levi góljával győzött 1-0-ra az MTK ellen.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 18., vasárnap 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 18., vasárnap 21:52

Az NB I 4. fordulójának zárómérkőzésén a Puskás Akadémia az MTK Budapest csapatát fogadta; két veretlen csapat találkozott vasárnap este a Pancho Arénában.

A mérkőzés első 20 percében főként a Puskás Akadémia veszélyeztetett, a felcsútiak főleg a széleken meginduló Nagy Zsolt és Komáromi révén tudtak helyzeteke kidolgozni, azonban igazán nagy veszélyt egyik támadás sem hordozott magában. Az MTK-nál Bognár nevéhez jegyezhettük fel az első lehetőséget, a középpályás lövését Nissila blokkolta.

A meccs legnagyobb helyzete egy szép támadás végén Polievka előtt adódott, ő 10 méterről próbálkozott, lövése a bal kapufáról pattant ki. Az első játékrészben kissé egyik együttes sem tudta túl gyakran feltörni a másik fél szervezett védelmét, így nem született gól 45 perc játékot követően.

A félidőben csere nem volt egyik oldalon sem, pontosabban a Puskás Akadémia sötétkékre cserélte le az első játékrészben használt világoskék mezét. Az 54. percben aztán - már az új mezben - megtört a jég felcsúti oldalon: Nagy Zsolt beadására Levi érkezett, és mindenkit megelőzve 6-7 méterről a hálóba fejelt (1-0).

A folytatásban ment előre a második gól megszerzéséért a Puskás: a 75. percben Plsek lőtt Varjuba Nagy Zs. passzát követően. A 78. perc legvégén a csereként beállt Stieber ballal, 15 méterről vette célba a kaput, a rutinos támadó célt tévesztett, lövése elment a bal alsó mellett. Két perccel később támadásban maradt az MTK: egy szabadrúgást követően Horváth elé pattant a labda, aki közelről Markekbe lőtt. A 95. percben még egy nagy lehetőség adódott a vendégek előtt: egy balról jövő beadás utáni lepattanót Beriashvili közelről Favorovba lőtt, így nem jött össze az egyenlítés.

A Puskás Akadémia így megőrizte veretlenségét, és a tabella élére lépett fel, míg az MTK először szenvedett vereséget az új szezonban.