Fotó: pfla.hu

NB I: A Puskás Akadémia rendhagyó triplával zárta a felkészülést

A Puskás Akadémia az osztrák LASK Linz ellen játszott 0-0-s döntetlent utolsó felkészülési mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2024. július 16., kedd 19:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 16., kedd 19:57

A Puskás Akadémia a SKN St. Pöltennel, illetve az FC Slovan Libereccel is döntetlent játszott Ausztriában, így azzal a céllal futott ki a gyepre a LASK Linz ellenfeleként, hogy végre győzelmet is ünnepelhessen az edzőtáborban.

Ez végül nem jött össze, de a harmadik döntetlen igen. Az első komolyabb lehetőségre a 20. percig kellett várni, amikor Colley passzából Plsek lőtt a baloldali kapufa mellé. Két perccel ezután Pécsi felívelését követően Nagy Zsolt lőtt kissé kiszorított helyzetből, ám a válogatott balszélsőnek sem sikerült kaput találnia. Az első félóra végéhez közeledve Szolnoki tálalt Nagy elé, aki ezúttal a kapu fölé tüzelt, a 29. percben pedig Maceiras bedobását Colley fejelte kapura, amit Siebenhandl magabiztosan hárított - írja a pfla.hu.

A Puskás járt közelebb a gólszerzéshez az első harminc perc alapján, gól viszont végül nem született az első félidőben.

És a másodikban sem. A fordulás után az osztrákoknál Flecker, míg a felcsútiak részéről Nagy és Colley veszélyeztetett, de a Linz kapusa résen volt. A Puskás párosa többször is betalálhatott volna akár a beszámoló szerint, de végül maradt a 0-0, az NB I-es gárda így három döntetlennel zárta felkészülését a jövő héten kezdődő bajnoki idény előtt.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Puskás Akadémia FC – LASK Linz 0-0

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Markgráf (Ormonde-Ottewill, 63.) – Szolnoki, Nissilä (Mondovics, 86.) – Soisalo (Komáromi, 63.), Plsek (Favorov, 63.), Nagy Zs. – Colley (Puljic, 63.)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.