Fotó: Nyíregyháza Spartacus

NB I: A Szparinak első hazai sikert, a bajnokságban debütáló Máté Csabának vereséget hozott az izgalmas keleti rangadó - videó

A Loki hamar vezetést szerzett, de Navrátil vezérletével a Szpari fordított. A végét izgalmassá tette a Debrecen, ám egyenlíteni nem tudott.
Budai László 2024. szeptember 21., szombat 21:23
Szerző: Budai László 2024. szeptember 21., szombat 21:23

Az elmúlt öt bajnokin mindössze egy pontot szerző Nyíregyháza a nemrégiben edzőváltáson áteső, a bajnokságban először Máté Csaba irányításával felálló DVSC-t fogadta az NB I 7. fordulójának szombat esti találkozóján.

Hazai helyzettel kezdődött a mérkőzés: az 5. percben Jokic jól előre ívelt labdáját Kovácsréti fejelte kapura, Megyeri védett. Hamar jött a debreceni válasz, ráadásul rögtön góllal: a 8. percben egy veszélyes Dzsudzsák-szöglet után Pellumbi elé keveredett a labda, aki az ötös bal csücskétől a rövidbe bombázott (0-1).

Ezután is felváltva jöttek a lehetőségek. A Szpari részéről Kovácsréti próbálkozott 25-ről, Megyeri a bal alsó elől ütötte el a labdát; a vendégektől Kocsis D. tört be remek cselekkel a 16-oson belülre, de lövését blokkolta Gengeliczki.

A 23. percben aztán egyenlített a Nyíregyháza: jobb oldali bedobás után Toma lőtte át jobbról a labdát a hosszúra, ott érkezett Nagy B., aki kapásból, parádés mozdulattal lőtte ki a hosszú felsőt (1-1).

Bő tíz perccel később pedig már vezetett is a Szpari: Keita előre ívelt labdáját Navrátil vette át remekül, majd a bal lába felé tolta azt, és jobbról, hét méterről a kapuba lőtt (2-1).

Szinte rögtön ezután Kovácsréti adott középre szabadrúgásból, az érkező Jokic hat méterről fejelt, mellé.

A szünet előtt még egyenlíthetett volna a Loki: Dzsudzsák kiváló, 23 méteres tekerését azonban Tóth óriási bravúrral a felső lécre tolta.

A szünetben egyet-egyet cserélt a két vezetőedző: a hazaiakhoz Ramos érkezett (Eppel helyett), a vendégekhez pedig Domingues (ő Kocsis D.-t váltotta).

A Szpari könnyen növelhette volna az előnyét: egy jobb oldali szögletnek Megyeri futott alá, a labda így Nagy D.-hez került, ő azonban az ötösről a nagyrészt üresen maradt kapu helyett csak az oldalhálót találta el.

Ami késik, nem múlik: hosszan előre ívelt labdát sikerült Ramosnak megcsúsztatnia, így Navrátil ugrott ki, aki a kapujából kifutó Megyeri fölött átemelte a labdát, közben átugrotta a kapust is, majd a hálóba továbbított (3-1).

A 76. percben Dzsudzsák bal oldali szabadrúgása és Bárány fejese után Keita kezére pattant a labda, tizenegyes - a büntetőt Dzsudzsák a jobb felsőbe lőtte (3-2).

Navrátil a 80. percben közel járt a mesterhármashoz, azonban miután szerencsével hozzá került a labda, 13 méteres kísérletét blokkolták a vendégek.

Az utolsó percekben Kovácsréti nyugtathatta volna meg a hazai szurkolókat, ám nagy helyzetben leadott lövése fölé szállt. Ez kis híján meg is bosszulta magát, a másik oldalon ugyanis Vajda kiváló beadását Bárány tette nagyon veszélyesen kapura, Tóth B. óriásit védett vetődve.

Az állás viszont már nem változott: az izgalmas keleti rangadó a Szparinak első hazai sikert, a bajnokságban debütáló Máté Csabának pedig vereséget hozott.

NB I, 7. forduló

Nyíregyháza-DVSC 3-2 (Nagy B. 23., Navrátil 38., 65., ill. Pellumbi 8., Dzsudzsák 76. - 11-esből)

Nyíregyháza: Tóth B. - Baki, Gengeliczki, Jokic (Keresztes, 73.) - Navrátil (Pinte, 83.), Kovácsréti, Toma, Keita, Nagy B. - Eppel (Ramos, 46.), Nagy D. (Gresó, 76.)

DVSC: Megyeri - Kocsis G. (Stojkovic, 63.), Dreskovic, Pellumbi, Ferenczi (Silue, 73.) - Kocsis D. (Domingues, 46.), Szűcs, Lagator (Durasek, 73.), Szécsi (Vajda, 63.) - Dzsudzsák, Bárány.

MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.