Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A VAR két gólt is elvett a Viditől, amely így lecsúszott a dobogóról, a Paks két 11-est kihagyva is megszerezte az ezüstöt – eredmények, videók

A Magyar Kupa-győztes Paks legyőzte a Kisvárdát, így a Fradi mögött a második helyen végzett a bajnokságban. A Vidi a 26. és a 90. percben is betalált, de mindkét gólt visszavonták les miatt, így a fehérváriak döntetlenje és a Puskás győzelme azt jelentette, hogy a felcsútiaké a harmadik hely.
Nyikes Zoltán 2024. május 18., szombat 19:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. május 18., szombat 19:49

Az ezüstérem a friss kupagyőztes Paksi FC és a Fehérvár, míg a bronz a Fehérvár és a Puskás Akadémia között dőlt el a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójának szombati játéknapján. A három érintett csapat az esélyegyenlőség jegyében egyidőben lépett pályára.

Paksi FC-Kisvárda

A második helyen álló Paks, amely szerdán a bajnok Ferencváros 2-0-s legyőzésével története első nagy trófeáját hódította el, a már kiesett Kisvárdát fogadta. A 15. percben Szappanos öklözte ki Camaj beadását, de épp Melnyikhez került aki kapura is lőtt, de a paksi kapus bravúrral védett. Négy percre rá Lippai rúgta meg Könyvest a 16-oson belül, ezért büntetőt ítélt Andó-Szabó. A labda mögé a sértett állt, Kovács azonban kivédte a jobb alsóba tartó labdát.

A 25. percben Camaj került nagy helyzetbe, ám Vas blokkolt.

A 34. percben megszerezte a vezetést a Paks: egy középre kifejelt labda épp Mezeihez került, aki 15 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, 1-0.

A szünetig Szappanosnak Camaj és Makowski lövését is kellett még hárítania, míg a túloldalon Szabó Bálint találta el ziccerben a keresztlécet.

A második játékrészből nyolc perc telt el, amikor Haraszti próbálta meg átemelni Kovácsot 20 méterről, a kisvárdai kapus viszont szögletre tudta tolni a labdát. A 77. percig kellett várni a következő fontosabb eseményre, amikor is Böde passza után Matic akasztotta Harasztit a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a frissen beállt Hahn azonban fölé rúgta, így a második tizenegyesét is kihagyta ezen a napon a Paks.

Ami nem ment tizenegyesből, az összejött akcióból: a 84. percben Haraszti indítása után Hahn emelte át 16 méterről a kimozduló Kovácsot, 2-0. De nem ez lett a végeredmény, a hosszabbításban ugyanis szépített a Kisvárda, Spasic éles szögből lőtt a bal alsóba Cipetic beadása után, 2-1.

Győzelmével a Paks lett az NB I ezüstérmese.

NB I, 33. forduló

Paksi FC–Kisvárda 2-1 (Mezei 34., Hahn 84., ill. Spasic 91.)

Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Lenzsér – Kovács K., Mezei (Horváth, 88.), Szabó B. (Papp, 64.), Vécsei (Hahn, 76.), Silye (Kocsis, 88.) – Könyves (Böde, 64.), Haraszti.

Kisvárda: Kovács M. – Matic, Lippai, Jovicic (Széles, 46.), Körmendi – Stefan (Cipetic, 46.), Melnyik (Osztrovka, 81.) – Camaj (Spasic, 71.), Makowski, Navrátil – Mesanovic (Ilievski, 71.).

Fehérvár FC-Diósgyőri VTK

Az első 20 percben nem forogtak veszélyben a kapuk, aztán a 26. percben Sigér jobbról érkező beadása után Karamoko ugrott a legmagasabbra és négy méterről a bal sarokba fejelt, ám VAR-ozást követően kiderült, hogy a gólpasszt adó Sigér az akció elején lesen volt, így szabadrúgás jöhetett kifelé.

A szünetig a hazai oldalon Christensen, míg a vendégeknél Pernambuco kísérletet volt pontatlan, a hosszabbításban viszont Odyntsovnak nagyot kellett védenie Sigér bombájánál.

A második játékrész eleje sem volt eseménydús, Bartosz Grzelak vezetőedző el is szánta magát egy kettős cserére, két támadót küldött be Gradisar és Stefanelli személyében az 57. percben. Három minutummal később Schön iramodott meg a bal szélen, majd a beadása megtalálta Karamokót, aki teljesen üresen vehette át a játékszert, öt méterről azonban nem találta el a kaput.

A hajrában még Csongvai szabadrúgása és Gradisar 19 méteres próbálkozása is elkerülte a kaput. Amikor pedig már sokan azt hihették, hogy döntetlen lesz a vége és a Vidi lecsúszik a dobogóról, a 90. percben Christensen közeli lövése perdült fel egy diósgyőri védőn, de a labda így is éppen jó lett a kapu előterében helyezkedő Serafimovnak, aki közelről nem hibázott.... Viszont jött egy újabb csavar, a VAR-szobából ugyanis azt jelezték Karakónak, hogy a találat lesről született, így érvénytelenítették a gólt.

Ezt követően elszabadultak az indulatok a lelátón, a Vidi-szurkolók nehezen fogadták el a döntést.

A közel 100 percig tartó meccsen a Vidi nem tudott érvényes gólt szerezni, így a negyedik helyen végzett a bajnokságban Grzelak csapata.

Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 0-0

Vidi: Tóth B. – Serafimov, Spandler, Gergényi – Bese (Stefanelli, 57.), Csongvai, Sigér (Gradisar, 57.), Christensen, Schön – Karamoko (Pető, 76.), Katona.

DVTK: Odyntsov – Bokros, Lund, Szatmári (Chorbadzhiyski, 46.), Stephen – Bényei, Klimovich – Gera (Baco, 71.), Jurek (Franchu, 66.), Pernambuco (Kampetsis, 80.) – Szabó L. (Edomwonyi, 66.).

Puskás Akadémia-DVSC

Felcsúton a 14. percben Nagy Zsolt lövése akadt el Dzsudzsák kezében, amiért Rúsz azonnal tizenegyest ítélt. A játékvezetőt kihívták a VAR-szobából, hogy nézze vissza az esetet, ám ezek után sem változtatott az eredeti ítéletén. A büntetőt Nagy Zsolt a bal felsőbe vágta, Megyeri érezte az irányt, de nem sok esélye volt, 1-0.

A 24. percben emberhátrányba került a DVSC, amikor Komáromi kapott jó labdát a leshatáron és indult volna meg a kapu felé gólhelyzetben, Manrique viszont megakasztotta, így Rúsz azonnal piros lapot adott a Loki játékosának. A szabadrúgást 16 méterről Komáromi végezte el, de elcsúszott épp a lövés közben, így ennek is köszönhetően fölé ment a kísérlet.

A 36. percben tovább növelte előnyét a Puskás: Komáromi jobbról befelé tolta a labdát a 16-os előterében, majd kilőtte a bal alsót, 2-0.

A Loki azonban emberhátrányban is szépíteni tudott, az első félidő hosszabbításának negyedik percében Szuhodovszki beadása után Bódi hét méterről, kapásból bombázott a kapu jobb oldalába, 2-1.

A második félidőben négy percet kellett várni az első gólra, ekkor Maceiras jobbról érkező beadását Nagy Zsolt fejelte a bal alsóba a védőjét megelőzve, 3-1. Ezt követően is jóval veszélyesebb volt az emberelőnyben játszó Puskás, a 62. percben tűzijátékot rendezett a hazai csapat, előbb Puljic lövését védte Megyeri, majd Nagy kísérleténél mentett Baranyai a gólvonal előtt, végül Nagy fölé rúgta az ismétlést. Két percre rá ismét Maceiras beadása találta meg Nagy Zsoltot, de közelről nem talált kaput a fejese.

A 80. percben Colley értékesítette a ziccerét Megyeri érintésével, ám videóbírózást követően visszavonták a találatot les miatt. Végül csak összejött a hazaiak negyedik gólja, Komáromi jobbról érkező éles beadásába senki nem ért bele középen, de éppen úgy kanyarodott, hogy Erdélyi mellett a jobb sarokban kötött ki, 4-1.

A Puskás Akadémia tehát győzött, és mivel a Vidi csak egy pontot szerzett a Diósgyőr ellen, így Hornyák Zsolt csapata végzett a harmadik helyen, míg a fehérváriak a negyedikek lettek. Mindkét együttes az EKL-selejtezőben indul.

Puskás Akadémia–DVSC 4-1 (Nagy Zs. 15. - 11-esből, 49., Komáromi 36., 89., ill. Bódi 45+4.)
Kiállítva: Manrique 24.

Puskás: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Levi, 70.) – Szolnoki (Corbu, 70.), Plsek (Favorov, 79.) – Komáromi, Nissila (Colley, 79.), Nagy Zs. – Puljic (Vékony, 84.).

DVSC: Megyeri (Erdélyi, 82.) – Tuboly, Baranyai, Romanchuk, Manrique – Ojediran, Szuhodovszki – Vajda (Cibla, 82.), Dzsudzsák (Batai, 76.), Bódi – Domingues (Hornyák, 69.).