Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A Vidi válogatott védője két gólt hozott össze a Fradinak - arconrúgásért villant a piros a Groupamában

Az ismét a tabella élére álló FTC gólokig, a Fehérvár csak kapufákig jutott vasárnap - összességében megérdemelt zöld-fehér siker (2-0) született az OTP Bank Liga 10. fordulójának zárómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 19:41
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 19:41

Rögtön egy ijesztő jelenet vezette fel a meccset: a 2. percben az FTC középpályása, Habib Maiga nagyon szerencsétlenül ért talajt, miután ütközött Csongvai Áronnal.  A légióst azonnal körbeállták a társak, ápolni is kellett, de végül saját lábán hagyta el a pályát és folytatni is tudta a találkozót.

A bátran kezdő és szervezetten védekező Fehérvár a játékrész közepéig nem igazán került bajba hátul, ekkor viszont jött egy súlyos hiba és a hazaiak vezető gólja. A 23. percben Kady indította Saldanhát, de az északmacedón válogatott Serafimov lefülelhette volna a labdát, ám addig ügyetlenkedett, míg az a brazilhoz nem került, aki 14 méterről, ballal a kapu közepébe lőtt (1-0). A  szeptember legjobb FTC-játékosának megválasztott rekordigazolásnak ez már az 5. gólja volt a bajnokságban.

A 29. percben a Vidi is eljutott egy helyzetig, egy nagy bedobás után Spandler fejelte tovább a labdát Gradisarnak, aki az ötösről a léc alá fejelt volna, ha Dibusz nem véd szépen. A játékrész hajrárjára fordulva Csongvai harcolt ki egy kecsegtető szabadrúgást (és sárga lapot) Gartemannal szemben, ám 17 méteres lövését elcsípte a Fradi magyar válogatott kapusa.

Dibusznak a fordulás után is szinte rögtön akadt dolga, Kovács Mátyás kísérletét hatástalanította, ám ennél nagyobb védéseket kellett a másik oldalon bemutatni a fiatal Dalának. A 49. percben, egy újabb nagy védelmi hiba után Traoré lőhetett, a Vidi-hálóőr spárgázva védett, majd Saldanha emelt a kapura a kipattanóból, de Dala visszaért és megint mentett.

Az 54- percben büntetőhöz jutott a Ferencváros, miután az első gólnál hibázó Serafimov kezére pattant a labda Kehinde lövésénél. A 11-est Kady magabiztosan lőtte a jobb alsóba (2-0).

Nyolc perccel később váratlan esélyt kapott a Fehérvár: Kehinde nyújtott lábbal találta el Simut vérezni is kezdő arcát, miközben a labdáért harcolt, de elkésett, ezért pedig azonnal piros lapot kapott Antal Péter játékvezetőtől.

Az emberelőnybe került Vidi meg is próbálta kihasználni fórját, de csak kapufákig jutott: a 68. percben Holender éles szögből, lábbal, a 72.-ben pedig Bedi fejjelt találta el a kapufát. A 84. percben Stefanelli puskázott el még egy szépítési lehetőséget, de végül nem született vendéggól a Groupama Arénában.

A Ferencváros 2-0-s győzelmével zsinórban ötödik hazai sikerét könyvelhette el és újra átvette a vezetést az OTP Bank Liga tabelláján.

OTP Bank Liga, 10. forduló:

Ferencváros – Fehérvár FC 2-0 (Saldanha 23., Kady 56. – 11-esből) - piros lap: Kehinde (FTC, 62.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Gartenmann, Civic - Rommens, Maiga (Abu Fani, 46.) - Traoré (Zachariassen, 73.), Kady (Misidjan, 67.), Kehinde - Saldanha (Varga B., 67.)

Fehérvár: Dala - Simut (Kovács P., 76.), Serafimov, Spandler, Bedi (Katona M., 83.) - Csongvai - Huszti, Kovács M. (Stefanelli, 59.), Szabó I B. (Kalmár, 76.),  Holender - Gradisar

Kecskemét - Puskás Akadémia 0-3

ZTE - ETO FC Győr 1-2