Fotó: ztefc.hu

NB I: A ZTE kicentizett lövésére az ETO védője ollózva válaszolt, majd jött a győri fordítás is - videó

A ZTE még vezetett az OTP Bank Liga 10. fordulójának alsóházi rangadóján vasárnap, az ETO ellen, de a győriek a második félidőben, tíz perc alatt megfordították és megnyerték az összecsapást. A vendégek albán védője, Bitri talán az ősz gólját szerezte.
Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 17:08
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 17:08

Az ETO négy veretlen meccsel a háta mögött, a ZTE pedig két vereségből érkezve várta a vasárnapi, zalaegerszegi meccset, az előzetes esélyek és a forma tehát inkább a vendégek mellett szólt.

Azonban a házigazda kezdett veszélyesebben, a 14. percben pedig a kapufát is eltalálta, Kiss Bence 16 méterről találta el a jobb oldali oszlopot, majd az onnan kipattanó labda majdnem megtréfálta Gyurákovicsot, de végül szerencséje lett a győri kapusnak. A 25. percben viszont már nem: Kiss ügyes passza után a keresztbe mozgó Croizet 12 méterről, kissé balról, laposan és pontosan a jobb alsóba lőtt (1-0) - az először kezdő francia légiós az első gólját szerezte az idényben.

A 31. percben megint Kiss volt a feladó, beadását Evangelu kevéssel fejelte 6 méterről a léc fölé. A 40. percben a zalai középpályás ezúttal maga akart szabadrúgásból gólt szerezni, de mentettek a védők, majd az ellentámadásból kis híján a győriek kerültek ziccerbe, de Várkonyi bravúrosan tisztázott. A játákrészt Croizet bátor, de pontatlan távoli emelése zárta.

Az ETO rákapcsolt a fordulás után és kétszer is Gundel-Takácsnak kellett fontos mentést bemutatni. Előbb az 53. percben, amikor Stefulj közeli lövését védte lábbal, majd a 62.-ben, amikor Bitri lecsorgó kísérletét is elcsípte vetődve.

A vendégek albán védője, Bitri a 72. percben viszont már ellenállhatatlan volt: Benbuali balról visszatett labdájánál határozatlan volt Ipalibo, Bitri pedig egy remek ollózós mozdulattal a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

Tíz perccel később pedig jött a második győri gól is: Diarra jobb oldali, lapos beadása után a román Bumba két védő között passzolt a bal alsóba, megfordítva a találkozót állását (1-2). Nem mellesleg két cserejátékos hozta össze a gólt.

Az első idegenbeli sikerét megszerző ETO 2-1-s zalaegerszegi győzelmével picit hátradőlhet, hiszen ellépett a veszélyzónától, a ZTE viszont zsinórban harmadik vereségével maradt a 10.