Fotó: fehervarfc.hu

NB I: "Ajándékoztunk négy gólt az Újpestnek"; "Nagyon tisztelem a Vidit és a szurkolóit is" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Győrben, Újpesten és a felcsúti Pancho Arénában. Edzői értékelések.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 12., hétfő 8:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 12., hétfő 8:20

ETO FC GYŐR - MTK BUDAPEST 1-2

Bővebben a mérkőzésről itt!

Borbély Balázs (ETO): - Jól kezdtük a mérkőzést, amíg nem követtünk el egy buta hibát, csak egy csapat volt a pályán. Helyzeteket tudtunk kialakítani, majd a kapott gól után kicsit megtört a lendület. A félidőben próbáltunk hatni a játékosokra, meggyőzni őket, hogy ugyanúgy játszanak, mint tették az elején. A második játékrészt is jól kezdtük, majd megint jött egy érdekes szituáció, ami után a játékvezető büntetőt ítélt. Az MTK minőségi cserékkel tudott változtatni, aminek köszönhetően aztán meg is nyerték a meccset. (eto.hu)

Horváth Dávid (MTK): - Joggal tartottunk előzetesen a mérkőzéstől, sok nehézséggel szembesültünk. Ilyen volt egyrészt az ellenfél, megtalálták már a játékukat, a tempót is nekünk kellett átvennünk tőlük. Úgy gondolom, hogy a kapott gól után sikerült visszajönnünk, majd nagy helyzetet nem is engedtünk kialakítani az ETO-nak. Nehéz meccs volt a hőség miatt is, a játékunk nem olyan volt, mint korábban, de nyertünk, amiben nagy munka volt. Ettől függetlenül helyén kezeljük ezt a győzelmet is, és megyünk tovább! (eto.hu)

ÚJPEST FC - FEHÉRVÁR FC 4-1

Bartosz Grzelak (Újpest): - A szerencsének is szerepe van az eredményekben, de a győzelem akkor jön, ha a csapat erős karakterrel játszik, és az elmúlt két fordulóban játszott meccsek után most kijött a karakterünk. Nemcsak csapatot építünk Újpesten, hanem kultúrát és identitást, ebből a szempontból is fontos állomás volt ez a siker. A teljesítményünk már az előző meccseken is rendben volt, csak nem párosult a megfelelő eredménnyel. Az igazi karakter akkor jön elő, ha nehéz helyzetben vagy és talpra kell állnod. Egész héten láttam a csapatomon az elszántságot, eddig nem mentek jól a dolgok, mégis sikerült győznünk. Nagyon tisztelem korábbi klubom, a Vidi játékosait, szakmai stábját és szurkolóit, akik mindig nagy támogatást nyújtottak számunkra, amikor ott dolgoztam. Számomra a fókusz azonban már az Újpesten van, nagy örömmel tölt el, hogy jó eredményt értünk el. (M4 Sport / fehervarfc.hu)

Pető Tamás (Fehérvár): - Ajándékoztunk négy gólt az ellenfelünknek, pedig 1–0-nál két hatalmas ziccerünk is volt. Ha nem rúgjuk be a helyzeteinket, nem tudunk meccset nyerni. Bíztam benne, hogy a fáradtság nem lesz tényező, de látszott pár játékosom, hogy fejben és fizikailag is teljesen elkészült az erejével. A mai mérkőzésen az jelentette a különbséget, hogy a újpestiek berúgták az adódó lehetőségeiket, míg mi nem. 1-0 után két óriási ziccerünk is volt, amivel akár fordíthattunk volna. Ezek kimaradtak, majd az első félidő hajrájában két könnyű gólt ajándékoztunk az ellenfelünknek. A második félidőben mentünk előre, örülök, hogy az egyik centerünk végre betalált. Háromnaponta játszunk, ez nagyon nehéz, de megyünk tovább. Gratulálok az Újpestnek, megérdemelten nyertek, mert kihasználták a lehetőségeiket. (M4 Sport / fehervarfc.hu)

PUSKÁS AKADÉMIA - NYÍREGYHÁZA 3-1

Hornyák Zsolt (PAFC): - Köszönöm a csapatomnak a jó játékot, és a Nyíregyházának, hogy nyitottan belement a pályaválasztói jog megváltoztatásába. Így nem kellett a jereváni utat követően Nyíregyházára is elutaznunk, korrekt lépés volt, amivel megspóroltunk egy 12 órás utazást. Kezünkben tartottuk a mérkőzést, leszámítva azt a tíz percet, amikor passzív játékkal hagytuk őkett visszajönni a meccsbe. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, volt hozzá 3-4 tiszta helyzetünk. Aztán 2-1 után megint visszakapcsolt a csapatjátékunk, a cserék új erőt hoztak. Lehetett volna több gólunk is, de egy nehéz hét áll mögöttünk. Közben a Konferencia Liga-ellenfelünk pihent, de más országokban másként működnek a dolgok. A Nyíregyháza nem tudott minket meglepni. Nagyon fontos a mai eredmény. A három meccsen kilenc pont nagyon szép és nagyon értékes.

Tímár Krisztián (Nyíregyháza): - Rosszul kezdődött a mérkőzést, saját hibánkból gólt kaptunk, ami után nem tudtunk megújulni. Kapkodó volt a játékunk az első félidőben. Fordulás után a cserék jól szálltak be, és sikerült a szépítés után nyílttá tenni a mérkőzést, de a büntető végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó pillanatig küzdöttünk egy jó csapat otthonában, és tanulni kell ezekből a hibákból. Köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást! (nyiregyhazaspartacus.hu)