Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Az MTK 4 perc alatt fordított a Kecskemét ellen, és fellépett a dobogóra - videó

A KTE a 13. percben vezetéshez jutott az MTK otthonában, azonban a budapesti kék-fehérek négy perc alatt fordítottak és végül győztesen hagyták el a pályát.
Csakfoci.hu 2024. október 5., szombat 18:49
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 5., szombat 18:49

A mérkőzés izgalmasan indult, a Kecskemét gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. A 13. percben Lukács Dániel találatával meg is szerezték a vezetést, ekkor Nagy K. remek indítása után bombázott a bal felső sarokba a KTE támadója (0-1).

Az MTK nem sokkal később, a 18. percben Kosznovszky Márk révén egyenlített: Hej Viktor beadása után Kosznovszky ballal, nyolc méterről lőtt a jobb alsó sarokba, ezzel visszahozta a hazai csapatot a mérkőzésbe (1-1). Az MTK a 22. percben már a vezetést is átvette: Molnár Rajmund Bognár passzát követően, jobbal, a jobb alsó sarokba rúgta a labdát, miután a lövése megpattant Nagy lábán (2-1).

A félidő végéig a Kecskemét újabb lendületbe jött, miközben az MTK továbbra is próbálta megőrizni előnyét, így a szünetre 2–1-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidő a hazaiak támadásaival indult: Molnár Ádin a 48. percben a tizenhatos jobb sarkából lőtt, de a labda a léc fölött szállt el. Ezt követően, az 52. percben Antonov is megpróbálkozott egy lövéssel 18 méterről, kissé jobbról, azonban az ő kísérlete is a kapu fölött zúgott el.

A 66. percben Katona Bálint félfordulatból, a 16-oson belülről lőtt, lapos lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. Bő tíz perccel kséőbb Molnár nagyon közel járt a második góljához, ekkor Németh kiugratása után lőtt a jól kimozduló Vargába. A 87. percben Beriashvili révén megszületett a harmadik MTK-gól: Stieber szögletét fejelte a bal alsóba a hazaiak védője (3-1).

A mérkőzés hátralévő részében több helyzet nem született, így az MTK három ponttal gazdagodott, és a dobogó harmadik fokára lépett fel, míg a KTE továbbra is az utolsó helyen áll.

NB I, 9. forduló

MTK Budapest-Kecskeméti TE 3-1 (Kosznovszky 18., Molnár R. 22., Beriashvili 87., ill. Lukács 13.)

MTK: Demjén - Hej, Beriashvili, Kádár, Antonov (Nagy Zs., 84.) - Kata, Kosznovszky - Molnár Á. (Kovács P., 73.), Bognár (Végh, 78.), Molnár R. (Stieber, 78.) - Jurina (Németh K., 73.)

(cserék: Csenterics, Rácz, Kádár, Nagy Zs., Bobál, Kovács P., Végh, Szőke, Horváth A., Stieber, Németh K., Kenesei.)

KTE: Varga B. - Szabó A., Belényesi, Katona L. - Nagy K. (Pálinkás, 78.), Nikitscher, Vágó (Bocskay, 63.), Zsótér, Zeke - Katona B., Lukács

(cserék: Kersák, Berki, Bocskay, Kotula, Kovács K., Meszhi, Montiel, Pálinkás, Papp, Polyák, Rjaskó, Vattay)