Fotó: MTK Budapest

NB I: Az MTK állította meg a menetelő Diósgyőrt, a kék-fehérek zsinórban 3. bajnokijukat nyerték - videó

Póczik Dávid 2024. október 19., szombat 19:23
Szerző: Póczik Dávid 2024. október 19., szombat 19:23

Két jó formában lévő csapat találkozott a DVTK-MTK bajnokin: a hazaiak hat bajnoki óta nem kaptak ki, ráadásul ezeken a meccseken csak egy gólt kaptak, míg a kék-fehérek előző két NB I-es találkozójukat nyerték meg.

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára: a 2. percben Hej passza után Kosznovszky ügyesen megszabadult Vallejótól, és 20 méterről bombagólt lőtt a jobb felső sarokba - ezzel alighanem a szezon egyik legszebb találatát szerezte (0-1).

A 9. percben Kata átadását követően Molnár Rajmund 22 méterről lőtt kapura, de Odyntsov könnyedén védte a középre tartó lövést. A 21. percben Bognár próbálkozott: a középpályán vezette fel a labdát, majd 19 méterről a kapu mellé lőtt.

A 25. percben Kata beívelése után Beriashvili fejesét hárította Odyntsov egy bravúrral, majd a 31. percben Bognár bal oldali szögletét követően Kádár lőtt kapura, de lövése a kapu fölé szállt.

A 42. percben született meg a vendégek második gólja: Bognár indította Molnár Rajmundot, aki ügyesen kicselezte a védőket, és 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-2).

A félidő végén, a 45. percben Pozeg Vancas passzolt Edomwonyihoz, aki 7 méterről próbálkozott, de Demjén óriási bravúrral védte a lövést, így 2-0-ra a budapesti kék-fehérek vezettek a félidőben.

A fordulást követően Acloatse próbálkozott, lövését könnyedén vette ölbe Demjén. Az 58. percben Kosznovszky beadása után Jurina látványos, ollózós mozdulattal próbált kapura lőni, de a labda a kapu mellé szállt. Két perccel később az MTK kontratámadása végén Jurina egészen a tizenhatosig vezette fel a labdát, majd 17 méterről, ballal lőtt, de Odyntsov nagy bravúrral védett.

A 61. percben Bognár üresen kapta a labdát, és 6 méterről próbált a kapuba találni, de a DVTK-kapus ezúttal is lábbal hárított. Tíz perccel később pedig Holdampf lőtt el kapásból, egészen kiválóan egy labdát, Demjén magabiztosan védett a rövid oldalnál. És ugyancsak az MTK kapusa volt dicsérhető, amikor Chorbadzhiyskinak csak egy méterről kellett volna a kapuba továbbítania a labdát, de Demjén ebben többször is meggátolta.

Az MTK-nak tehát sikerült megállítania a diósgyőriek menetelését, és a kék-fehérek is egyre szebb sorozatot építenek ki, hiszen zsinórban harmadik bajnokijukat nyerték meg - ezzel jelen állás szerint ott is vannak a dobogón.

NB I, 10. forduló

Diósgyőr-MTK Budapest 0-2 (Kosznovszky 2., Molnár R. 43.)

DVTK: Odyntsov - Szatmári (Klimovich, a szünetben), Chorbadzhiyski, Bárdos, Sanicanin (Adedokun, 65.) - Vallejo (Rharsalla, 65.), Holdampf - Gera, Pozeg Vancas (Jurek, 75.), Rakonjac (Acolatse, a szünetben) - Edomwonyi

(cserék: Danilovic, Adedokun, Komlósi, Bényei, Klimovich, Jurek, Rharsalla, Varga, Acolatse, Fekete, Huszár, Kampetsis)

MTK: Demjén - Hej, Beriashvili, Kádár, Antonov (Bobál, 88.) - Kata, Kosznovszky - Molnár Á. (Nagy Zs., 72.), Bognár (Végh, 72.), Molnár R. (Stieber, 88.) - Jurina (Németh, 76.)

(cserék: Csenterics, Rácz, Bobál, Nagy Zs., Végh, Horváth A., Stieber, Polievka, Németh K.)

Az MTK-nál nyíltan kimondták, miben akarnak idén jobbak lenni - klubigazgatói interjú
Dr. Selei András, az MTK Budapest klubigazgatója értékelte a szezon eddigi teljesítményét, és beszélt a klub hosszú távú céljairól.