Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

NB I: Az új edzőjével továbbra is veretlen a Diósgyőr, fiatal magyar játékos szállította a három pontot - videók

A Diósgyőr két góljára csak egyszer érkezett válasz a kövesdiektől, akik emberhátrányban játszották le a borsodi rangadó végét.
Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 14:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 14:41

Az NB I 24. fordulójának szombati játéknapja a borsodi rangadóval vette kezdetét, a sereghajtó Mezőkövesd az új vezetőedzővel még veretlen Diósgyőrt látta vendégül.

Hazai lehetőséggel indult az ebédidőben kezdődött találkozó, a 3. percben Cseri szerzett labdát a balszélen, majd megindult a DVTK kapujára, ám az akció végén Molnár közvetlenül a lövés előtt elcsúszott, így odalett a nagy helyzet. A vendégek ennél pontosabbak voltak és már az első helyzetüket ki is használták: a 16. minutumban Vallejo balról érkező beadása után Szatmári lövését blokkolták, majd a leperdülő labdára a Diósgyőr védője reagált a leggyorsabban Vajda és az elcsúszó Piscitelli előtt és pár lépésről a hálóba passzolt, 0-1.

A 27. percben Drazic kapott labdát a 16-os előterében, majd egy jó átvétel után máris lövőhelyzetbe került, a jobb alsóba tartó kísérletét pedig szögletre ütötte Odyntsov. Ezt követően Pozeg Vancas percei következtek, a szlovén játékos előbb egy kötény után éles szögből lőtt, de Piscitelli, majd nem sokkal később ismét a szélről befelé cselezett, ám ez a kísérlete a bal felső sarok fölé ment.

Még a szünet előtt összejött az egyenlítés a Mezőkövesdnek: Vajda balról érkező beadását középre fejelte ki Stephen, majd Cseke sodorta el Edomwonyi mellett a labdát, amit Drazic remek mozdulattal, ollózva juttatott a jobb alsóba, 1-1.

A fordulás után sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk, emiatt mindkét vezetőedző cserékkel próbálta meg aktivizálni a támadásokat. A hazaiaknál érkezett az előző körben győztes gólt szerző Bőle Lukács, valamint Szilágyi Szabolcs, míg a Diósgyőrnél Franchu és Szabó Levente állt be.

A DVTK lépett hamarabb a gázra, a 66. percben Bényei 11 méterről vette célba a rövid, bal felső sarkot, Piscitelli azonban nagyot védett. Öt percre rá viszont már az olasz kapus sem tudott segíteni: Stephen beadása mindenki felett elszállt és így tökéletes volt a hosszún berobbanó Bényeinek, aki 3 méterről, kapásból a bal sarokba lőtt, 1-2. Az U21-es válogatott játékosnak ez volt a szezonbeli második gólja.

A 77. percben már nemcsak gól-, hanem emberhátrányban is volt a Mezőkövesd, miután Szilágyi taposta meg Bényei bokáját, amiért azonnal felmutatta a piros lapot a játékvezető. A hazai csapat azonban így is próbálkozott az egyenlítéssel, a 86. percben Ugrai vette célba jobb alsót 17 méterről, de Odyntsov a helyén volt.

A hatperces ráadásban már nem változott az állás, így győzelmével a Diósgyőr a hatodik helyre jött fel - a többi eredménytől függően lehetséges, hogy csak ideiglenesen.

NB I, 24. forduló

Mezőkövesd-Diósgyőr 1-2 (Drazic 45., ill. Szatmári 16., Bényei 71.)
Kiállítva: Szilágyi 77.

Mezőkövesd: Piscitelli – Kojnok (Kállai, 81.), Lukic, Pillár, Vajda – Brtan (Babunski, 75.), Cseke – Cseri (Bőle, 58.), Szolgai (Szilágyi, 58.), Molnár (Ugrai, 75.) – Drazic.

DVTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf, Bényei (Kampetsis, 88.) – Jurek (Franchu, 62.), Edomwonyi (Szabó L., 62.), Pozeg Vancas (Klimovich, 92.).

Hornyák: "Mi vagyunk a legnagyobb nyomás alatt, de ez nem jelenti azt, hogy Stankovic szembeköpheti a bírót"
A Puskás Akadémia szakvezetője Mészöly Géza eltiltása kapcsán mondott egy erőset Dejan Stankovic kapcsán, utólag viszont már nem kívánta kommentálni a saját szavait.
Fradi
Phillipe Rommens
A Fradi mellett a Club Brugge is érdeklődik a Go Ahead Eagles belga középpályása, Phillipe Rommens iránt - szúrta ki az ulloi129.hu.
Tatabánya
Új igazolás
A Honvédtól távozó U21-es válogatott középpályás, Eördögh András az újonc Tatabányához igazolt.