Fotó: pfla.hu

NB I: Az újjáalakult Újpest hazai vereséggel kezdett egy 15 perces őrület után, a Diósgyőr a hajrában mentett pontot, a Vidi csak érvénytelen gólig jutott - eredmények, videók

Vereséggel mutatkozott be Bartosz Grzelak az Újpest kispadján, Böde betalált Diósgyőrben, Schön a 98. percben hagyott ki ziccert Kecskeméten.
Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 20:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 20:52

Újpest-Puskás Akadémia

A nyáron teljesen átalakult Újpest számára a Puskás Akadémia ellen kezdődött meg az új szezon, a lila-fehérek új vezetőedzője, Bartosz Grzelak pedig öt új igazolásnak is bizalmat szavazott a kezdőcsapatban. Érdekesség, hogy a Puskás Akadémia az egyetlen NB I-es csapat, amely eddig nem igazolt, így a jól megszokott neveknek adott lehetőséget Hornyák Zsolt.

Jó iramban és jó hangulatban kezdődött a találkozó, az első helyzet a 17. percben adódott Tamás előtt, akinek a lövésénél szögletre mentett Pécsi kapus. Hat percre rá Geiger jobbról érkező beadása után Pécsi alászaladt a labdának, így a hosszún érkező Ljujic fejelni tudott éles szögből, de a vendégek szerencséjére csak kapufát. A 30. minutumban a magyar válogatott Nagy Zsolt is ígéretes lövést eresztett meg a 16-os sarkáról, ám célt tévesztett.

A szünet után elképesztő őrület vette kezdetét, tizenöt perc alatt három gólt és több helyzetet is láthatott a közönség.

A 49. percben Soisalo jobbról érkező beadása után Piscitellinek kellett nagyot védenie, végül Joao Nunes szabadított fel a kapu torkából, majd a túloldalon Csoboth beadása megtalálta Karamokót, akinek a lapos lövését nagy bravúrral védte Pécsi. Az 55. percben megszerezte a vezetést a Puskás: Nissila szabadrúgása után hatalmas bravúrt mutatott be ismét Piscitelli Plsek fejesénél, ám a kipattanónál Colley érkezett és közvetlen közelről a hálóba fejelt, 0-1.

Az egyenlítés gyorsan jött, három percre rá Gergényi felpasszánál Karamoko elcsúszott, ám így váratlanul lecsapott a labdára Ljujic és 16 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, 1-1. Az őrület tovább folytatódott, egy perccel később ugyanis ismét a Puskásnál volt az előny: Nissila szöglete után Golla fejesére Colley reagált a leggyorsabban a kapu előtt és közelről a jobb sarokba lőtt, 1-2.

Hihetetlen, de egy percen belül majdnem egyenlített az Újpest, Csoboth fejesénél viszont Pécsi reflexmozdulattal hárított. A 68. minutumban Plsek és Colley összjátéka után előbbi került hatalmas helyzetbe, Piscitelli azonban jól mozdult ki és lábbal óriásit mentett.

A 71. percben is Csoboth volt aktív, befelé cselezett a 16-oson belül és lövését Golla blokkolta, majd Karamoko kísérlete ment mellé. A 76. percben Csoboth megint veszélyeztetett, lövése alig ment mellé. A 94. percben Dénes Adrián végezhetett el egy szabadrúgást, kísérlete azonban a jobb sarok mellé ment, így odalett az Újpest utolsó lehetősége. A Puskás Akadémia mindhárom pontot elvitte a Megyeri Útról.

NB I, 1. forduló

Újpest FC–Puskás Akadémia 1-2 (Ljujic 59., ill. Colley 56., 60.)

Újpest: Piscitelli – Bese, Joao Nunes, Gergényi – Simon (Mucsányi, 67.), Tajti (Keita, 87.), Geiger (Dékei, 61.), Ljujic (Radosevic, 87.), Tamás (Dénes, 67.) – Karamoko, Csoboth.

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon – Szolnoki, Plsek – Nissila, Soisalo (Komáromi, 84.), Nagy Zs. (Markgráf, 92.) – Colley (Puljic, 93.).

Diósgyőr-Paks

Az AEK Larnaca elleni meglepően sima győztes meccshez képest hat helyen változtatott a kezdőben a paksiak vezetőedzője, Bognár György, míg a diósgyőrieknél négy új igazolás is a pályán volt az első perctől. Nem túl eseménydús első félidőt láthatott a közönség, sokáig nem nagyon akadt komolyabb dolguk a kapusoknak. Odyntsovnak kétszer kellett játékba avatkoznia az első 25 percben, előbb Kovács, majd Tóth Barna kísérleténél.

A 36. percben Ötvös jobbról érkező beadása csak kicsivel volt hosszú a középen érkező Tóthnak. Összességében elmondható volt az első félidőről, hogy a Paks volt a kezdeményezőbb és az aktívabb, mégis a DVTK vonulhatott előnnyel a szünetre.

A 40. percben Rakonjac kapott labdát a 16-oson kívül, a bal oldalon, majd befelé cselezett, már-már úgy tűnt, hogy oda is a helyzet, ám gondolt egyet 18 méterről és nagy gólt ragasztott a bal felsőbe, a labda a kapufáról pattant a gólvonal mögé, 1-0.

A 44. percben még egy jobb oldali szöglet után Tóth és Ötvös lőhetett a 16-oson belülről, de megúszta a DVTK.

A második félidőre érkezett a paksi ikon, Böde Dániel és ki is használta az első helyzetét Mezei indítása után, a 49. percben Odyntsovot átemelve a jobb sarokban kötött ki a labda, 1-1.

A 68. percben Pozeg Vancas került nagy helyzetbe, ám a Szappanos helyén védő Simon bravúrral védte az átemelését. Nem sokkal később Szatmári kezezett a 16-oson belül, Berke pedig VAR-ozást követően megítélte a tizenegyest, ezt Windecker a jobb alsóba helyezte, Odyntsov érezte az irányt, de pontosan lőtt a középpályás, 1-2.

A hajrában összejött az egyenlítés a hazaiaknak: Franchu szöglete után Edomwonyi a röviden csúsztatott a rövid, jobb felső sarokba, ezt még bravúrral védte Simon, a kipattanót azonban közelről a hálóba kotorta Lund. A közvetítésben azonban az hangzott el, hogy a VAR-szoba szerint már Edomwonyi fejese is áthaladt a gólvonalon, így a támadóé lett a gól, 2-2.

A hátralévő időben nem született újabb gól, így döntetlennel zárult az összecsapás.

Diósgyőri VTK–Paksi FC 2-2 (Rakonjac 40., Edomwonyi 86., ill. Böde 49., Windecker 81. - 11-esből)

DVTK: Odyntsov – Sanicanin, Szatmári, Lund – Gera, Holdampf, Bényei (Ferencsik, 89.), Pozeg Vancas (Klimovich, 66.) – Varga Z. (Franchu, 66.), Rakonjac (Edomwonyi, 73.), Rharsalla (Vallejo, 66.).

Paks: Simon – Osváth, Kinyik, Ötvös – Kovács K. (Szabó J., 89.), Balogh, Papp (Windecker, 46.), Mezei (Vécsei, 69.), Vas – Tóth B. (Böde, 46.), Szabó B. (Zimonyi, 63.).

Kecskemét-Fehérvár

Az azerbajdzsáni KL-győzelem után Kecskeméten kezdődött az NB I-es szezon a Fehérvár számára, a mérkőzés pedig azért is volt különleges, mert bemutatkozott a frissen átadott pályatest a Széktói Stadionban.

Hiába azonban a jó pálya, a két csapat támadójátékában több hiba is adódott, így nem dúskáltak helyzetekben a felek. A hazaiaknál Zeke volt az egyik legaktívabb, leginkább tőle érkeztek beadások, amik általában Pálinkást próbálták megtalálni, ám a támadó kísérletei nem okoztak gondot Tóthnak. A Vidi a 44. percben volt a legveszélyesebb, ekkor Schön szöglete után nem jó ütemben mozdult ki Kersák a kapujából, a labda így Csongvaihoz került, ám csak a rövid sarok mellé tudott fejelni a védő.

A szünet után sem volt közönségszórakoztató a játék, a 68. percben azonban végre láthattak gólt a nézők, igaz csak egy érvénytelent. Ekkor Christensen balról érkező beadás után Gradisar lőtt középen a hálóba nyolc méterről, ám a játékvezető asszisztens lest jelzett - hosszas VAR-ozás után pedig a VAR-szobából is jött a megerősítés.

A 74. percben Zsótér beadása volt nagyon veszélyes, Nikitscher azonban kevéssel lemaradt róla. A 86. percben emberhátrányba került a Vidi, miután Huszti talpalta le Nikitscher jobb sípcsontját. A 91. percben Schön és Nikitscher kezdett el dulakodni, amit nagy tömegjelenet és négy sárga lap követett. A 98. percben megnyerhette volna a meccset a Vidi, ám Schön 17 méterről mellé lőtte a nagy helyzetet.

Kecskeméti TE–Fehérvár FC 0-0
Kiállítva: Huszti 86.

KTE: Kersák – Katona L., Belényesi, Szabó A. (Nagy K., 91.) – Szűcs, Vágó, Nikitscher, Kovács B. (Májer, 65.), Zeke – Pálinkás, Lukács (Zsótér, 65.).

Vidi: Tóth B. – Huszti, Serafimov, Spandler (Ominger, 88..), Schön – Csongvai, Bedi – Katona M. (Larsen, 61.), Christensen (Melnyk, 80.), Pető (Kovács M., 61.) – Gradisar

Hornyák: "Fontos, hogy az Újpest feljöjjön a Fradi vagy mi mellénk", Pető: "Nagy fegyvertény elhozni egy pontot a KTE otthonából" - NB I-es értékelések
Újpest FC–Puskás Akadémia 1-2 A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben! Hornyák Zsolt (Puskás): – Az ismeretlenbe érkeztünk, de azért Bartosz Grzelak vezetőedzőt és a stílusát már ismertük, tudtuk, hogy nem fog változtatni azon a rendszere...
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.