Fotó: ztefc.hu

NB I: Az Újpest 10 perc alatt sokkolta a Zalagerszeget, aztán mindent megúszott - videók

Az első bő negyedórában eldöntötte a három pont sorsát az Újpest Zalaegerszegen, de a hazaiak óriási helyzeteket puskáztak el 0-2 után. A lila-fehérek 15 év után nyertek bajnokit Zalában.
Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 17:23
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 17:23

Már a 4. percben a kapuba talált az Újpest a ZTE Arénában, de Tamás Krisztián megpattanó lövése hiába kötött ki a bal felső sarokban, Bognár játékvezető egy korábbi szabálytalanság miatt - jogosan - visszafújta a gólt.

A 7. percben viszont már senki és semmi nem mentette meg az álmosan kezdő Zetét: Juric szögletét Bese csúsztatta meg remekül, a hosszúnál érkező Brodic pedig közelről a kapuba!stukkolt (0-1).

Alig tíz perc múlva már kettővel mentek a lila-fehérek: egy Fiola-beadására mozdult ki rossz ütemben a volt újpesti Gundel-Takács, a lecsorgó labdát pedig Horváth Krisztofer lőtte meg kapásból. Ekkor Medgyes blokkolt, de a kézzel, így jöhetett a büntető, amit a vendégek csapatkapitánya, Ljujic értékesített (0-2).

Ekkor úgy tűnt, nagyon sima újpesti győzelem lesz a vége, ám rákapcsoltak a hazaiak. A 22. percben Mim kapott remek indítást, de hat méterről, kapásból a kapu fölé lőtt.

Nem sokkal később megint a zalai szélső került ziccerbe: Bakti távoli lövését Piscitelli középre ütötte, érkezett Mim, de nagy helyzetből megint rossz megoldást választott. Maradt a 0-2 a szünetre.

A fordulás után kevéssel megint elmaradt a hazai gól: az 53. percben Medgyes bombázott ballal a kapura, de hatalmas lövése a felső lécről vágódott ki.

A folytatásban próbál tovább nyomni a ZTE, de kevésszer jutott el már igazi helyzetig.

Az Újpest fegyelmezetten és taktikusan őrizte az előnyét, amit meg is tartott a lefújásig, azaz a lilák jó kezdése 15 éve(!) nem látott bajnoki három pontot ért Zalaegerszegen. Bartosz Grzelak csapata ezzel már öt meccs óta veretlen az NB I-ben és ott van a közvetlen élmezőnyben a tabellán.

A ZTE viszont zsinórban második vereségével jelenleg az utolsó előtti, kiesést jelentő pozíciót foglalja el.

OTP Bank Liga, 9. forduló:

ZTE FC - Újpest FC 0-2 (Brodic 7., Ljujic 17. - 11-esből)

ZTE: Gundel-Takács - Szendrei, Evangelu, Várkonyi, Medgyes, Mim - Bakti (Krajcsovics, 71.), Sankovic, Kiss B. (Ipalibo, 46.) - Dénes (Németh D., 81.), Fucak (Croizet, 46.)

Újpest: Piscitelli - Bese, Nunes, Duarte, Fiola, Tamás (Gergényi, 74.) - Ljujic (Geiger, 87.), Lacoux, Helmich (Onovo, 60.) - Brodic, Horváth K. (Mucsányi, 60.)

Reagált az MLSZ: Ezért nem végezhette el a szurkoló Diósgyőr-mezben a nyíregyházi kezdőrúgást
Honlapunk megkeresésre reagált az MLSZ a nagy port kavart szombati, nyíregyházi esetre.
Vasas
Pintér marad
A Nemzeti Sport értesülései szerint hiába kezdett három vereséggel Pintér Attila a Vasas kispadján, a volt szövetségi kapitány folytathatja a munkát az NB II-es klubnál.