Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Az Újpest a 90. percben nyerte meg a Nyíregyháza elleni bajnokit és már hat meccse veretlen

Az Újpest és a Nyíregyháza is eljutott kapufáig, de amíg a Szpari nem tudta értékesíteni a kipattanót, addig a lilák Duarte révén igen.
Budai László 2024. október 19., szombat 21:22
Szerző: Budai László 2024. október 19., szombat 21:22

Az elmúlt öt bajnokiján veretlen, ebből hármat ráadásul meg is nyerő Újpest a legutóbbi fordulóban a keleti rangadót a DVTK ellen elveszítő Nyíregyházát fogadta az NB I szombat esti mérkőzésén.

Bár az első félórában is küzdöttek a csapatok, ebben az időszakban szinte semmilyen veszélyes lehetőséget nem láttunk - bezzeg utána.

Az első nagyobb helyzet Brodic előtt adódott, aki a 36. percben egy kiváló labdát kapott, az ötös sarkáról próbált a hosszúba pöckölni, de Tóth B. nagyot fogott. Nem sokkal később egy remek támadás végén (Dénes ugratta ki Gergényit, ő pedig tökéletesen centerezett baltól) már Tóthon is átjutott Brodic, Keresztes azonban jött és nagyot mentett.

Aztán a Szpari is veszélyeztetett: Kovácsréti 13 méteres lövését Lacoux hárította a kapu torkában fejjel. A játékrészt azonban újpesti helyzet zárta: Brodic tekert nem sokkal mellé 20 méterről.

A második játékrészt a Nyíregyháza kezdte jobban: az 56. percben Kovácsréti lőtt a kapu tetejére egy szabadrúgást. Ezután még közelebb került a gólhoz a vendégcsapat: Navrátil jobb oldali beadása után Myke Ramos előzte meg Piscitellit, fejese után a felső lécről pattant vissza a labda, amelyet még Nagy B. próbált a kapuba juttatni, de Nunes nagyot mentett.

A lilák cseréltek is hármat: Mucsányi jött Dénes, Tamás K. Gergényi, míg Onovo Lacoux helyére. Két csere pedig hamar aktívkodott is: Tamás bal oldali beadását Mucsányi csukafejessel próbálta a kapuba fejelni, de egy kicsit célt tévesztett.

Igaz, az újpesti helyzet előtt még Kovácsrétinek is volt egy lehetősége, ő egy szép labdaszerzés, majd csel után 16-ról bombázott fölé.

A 83. percben Ljujic indításával Brodic mehetett ziccerben, de hosszan tolta meg a labdát, így Tóth B. felszedte azt - utólag a partjelző lest intett, de "necces" volt a szituáció, így alighanem vonalazgattak volna, ha gól a vége. A másik oldalon Kovácsréti jobbos löketét Piscitelli fogta nehezen.

A slusszpoén azonban még hátravolt: Ljujic passzolta fel a labdát Brodicnak, akinek hétméteres lövése kijött a bal kapufáról, éppen Duarte elé, ő pedig köszönte és közelről a kapuba passzolt (1-0).

Az Újpest tehát a 90. percben nyerte meg a Szpari elleni bajnokit, így már hat meccse veretlen a bajnokságban.

NB I, 10. forduló

Újpest-Nyíregyháza 1-0 (Duarte 90.)

Újpest: Piscitelli - Nunes, Duarte, Fiola - Bese, Geiger (Horváth K., 46.), Lacoux (Onovo, 61.), Gergényi (Tamás K., 61.) - Ljujic, Dénes (Mucsányi, 61.) - Brodic.

Nyíregyháza: Tóth B. - Gengeliczki, Alaxai, Keresztes - Navrátil (Pinte, 66.), Toma (Eppel, 75.), Keita, Nagy B. - Kovácsréti, Nagy D. - Myke (Beke, 75.).

Dzsudzsák kikelt magából, miközben csapattársa interjút adott: "Nem a tévé az első, hanem a klub!" - a szurkolók levetették a mezt a játékosokkal
A Loki-szurkolók levetették a mezt a debreceni játékosokkal a Paks ellen elszenvedett 0-5 után, míg Dzsudzsák Balázs leteremtette az M4-nek nyilatkozó Megyerit.