Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Az Újpest kiütéssel hangolt a Fradi elleni derbire - megvan Grzelak első győzelme a Vidi ellen

Az Újpest kiütéssel, 4-1-re verte vezetőedzője, Bartosz Grzelak volt csapatát, az eddig veretlen Fehérvár FC-t az OTP Bank Liga 3. fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 19:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 19:57

Bartosz Grzelak volt csapata, a Fehérvár ellen készült megszerezni első újpesti pontjait, miközben a Vidi az Omonia Nicosia elleni Konferencia Liga-vereség után igyekezett javítani. Mintegy 5500 szurkoló láthatta a Szusza Ferenc Stadionban, hogy az előbbi terv járt sikerrel.

Veszélyesebben kezdett az Újpest, de nagyobb helyzetig csak a 15. percben jutott el először, ekkor Tóth védte Ljujic kísérletét. A 21. percben a volt újpesti - és már a Vidi kapitányi karszalagját viselő - Csongvai nem talált kaput egy kecsegtető helyről elvégzett szabadrúgásból.

A 24. percben jött az első hazai gól: Bese passzolt vissza jobbról, Karamokótól picit elpattant a labda a 16-os vonalánál, de így lett jó Ljujicnak, aki ballal és egyből zúdított remek gólt 15 méterről a jobb felső sarokba (1-0).

Az első félórát követően két hatalmas egyenlítési lehetősége is volt a Vidinek, de a szlovén Gradisar előbb fejjel (Piscitelli védett), majd néhány perccel később lábbal sem tudott a kapuba találni.

A 42. percben megszerezte a második gólt is az Újpest, Gergényi ívelése után Bese csúsztatta meg a labdát, ami után Ljujic ziccerbe került, de lövés helyett önzetlenül továbbpasszolt Brodicnak, a nyáron igazolt horvát csatár pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, megszerezve első NB I-es gólját (2-0).

A szünet előtt nem sokkal pedig el is dőlt a találkozó: egy kisszöglet után Geiger ívelte középre, Joao Nunes pedig hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (3-0).

A fordulás után nem sokkal már kiütés lett a fölényes vezetésből.Nem tudott felszabadítani a fehérvári védelem, Bese így Tajtihoz passzolt, aki 9 méterről kilőtte a bal alsót (4–0).

Jöttek a fehérvári cserék sorban, és jött egy Vidi-helyet is a 61. percben, amikor a tavasszal még kölcsönben Újpesten szereplő Huszti lövését védte szépen Piscitelli.  Pár perccel később, Christensen passza után Pető durrantott 15 méterről a léc fölé. A Vidi-drukkerek közben időről időre Grzelakot szidták - angolul és nem éppen nyomdafestéket tűrően.

A 76. percben Spandler egy szöglet után fejelt 5 méterről, de a léc alól menteni tudott Piscitelli. Válaszként az ex-fehérvári Karamoko 13 méteres kísérleténél védett Tóth Balázs.

A hajrában az újpesti ikon és tanácsadó, Kovács Zoltán fia, Kovács Patrik fejelt szép gólt Milicevic beadása után az Újpestnek, megszerezve a fehérváriak becsületgólját.

A vége így is sima lila-fehér siker lett (és az első újpesti győzelem a szezonban), egy héttel a Ferencváros elleni első derbit megelőzően. A Vidi pedig elszenvedte első vereségét a bajnoki idényben.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Újpest FC - Fehérvár FC 4-1 (Ljujic 24., Brodic 42., Nunes 47., Tajti 53., ill. Kovács P. 90.)

Újpest: Piscitelli - Bese (Babós, 82.), Nunes, Gergényi - Baranyai (Simon K., 55.), Tajti, Ljujic (Dénes, 71.), Tamás - Brodic, Karamoko (Mucsányi, 82.), Geiger (Radosevic, 55.)

Vidi: Tóth B. - Huszti, Serafimov, Spandler, Milicevic - Csongvai - Katona M. (Kovács M., 46.), Melnyik (Bedi, 46.), Christensen (Stefanelli, 70.), Pető (Babos, 70.) - Gradisar (Kovács P., 46.)

ETO FC Győr - MTK Budapest 1-2

20:15: Puskás Akadémia - Nyíregyháza