Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Egy félidőnyi remeklés is elég volt a Diósgyőrtől az újabb győzelemhez

Az első félidőben a Diósgyőr, a másodikban a Kisvárda játszott jobban, de a DVTK gólokat is szerzett, így magabiztosan nyerte meg szombati bajnokiját és a tabella élére állt.
Budai László 2023. augusztus 26., szombat 19:39
Szerző: Budai László 2023. augusztus 26., szombat 19:39

A négy bajnokin hét pontot szerző Diósgyőr az ugyanennyi meccsen négy egységet szerző, és a legutóbbi találkozó óta már új edzőjével, Gerliczki Mátéval meccselő Kisvárdát fogadta az ötödik fordulóban.

Diósgyőri fölényt hozott az első félidő. Az első két kisebb helyzet Vancas előtt adódott, akinek első lövését blokkolták, a másodikat pedig Petkovic fogta könnyedén.

A vezetést a 38. percben sikerült megszerezniük a hazaiaknak: a baloldalon Vancas passzolt a védők mögé befutó Klimovichnak, aki az alapvonal közeléből centerezett, a középen érkező Gera az ötösről a léc alá fejelt (1-0).

A Kisvárda egyetlen komolyabb lehetősége pár percre rá jött el, amikor Vida távoli bombája megpattant, így Senticnek visszafelé kellett vetődnie, de így is tudott hárítani.

A baloldalon nagyon élénken futballozó DVTK még a szünet előtt lemásolta első gólját. Ismét Vancaš ugratta ki társát, ezúttal Stephent, aki az alapvonalról laposan centerezett, a középen érkező Edomwonyi pedig közelről a hálóba lőtt (2-0).

Kétgólos előnye tudatásban túlságosan is kényelmesen játszott a Diósgyőr, így a Várda sorra veszélyeztetett. Makowski 17 méteres lövése alig ment a jobb sarok mellé, majd egy remek támadás végén, Makowski sarkazása után Spasic 14 méteres lövését védte bravúrral Sentic. Nem sokra rá Mesanovic fejelhetett közelről, de a diósgyőri kapus ismét a helyén volt, majd Spasic jobbról, 14-ről találta el a felső lécet.

A hajrában a kapusok brillíroztak. A DVTK a 78. percben növelhette volna előnyét, a csereként beállt Jurek cselezte magát helyzetbe, majd a jobb sarok felé tekert, Petkovic vetődve védett szépen. A másik oldalon rögtön jött a válasz: Camaj balról érkező lövésszerű beadását kellett kitolnia Senticnek. Majd ismét Petkovicnak volt dolga, a kisvárdai kapus Jurina közeli lapos lövését fogta. Jurina az utolsó másodpercben még a kapufát is eltalálta, de az állás már nem változott.

A Diósgyőr így egy félidőnyi remeklésével és második félidei jó kapusteljesítményével magabiztosan nyerte meg a meccset, és a tabella élére állt (a mögötte lévő, második DVSC kettő, a harmadik KTE egy meccsel játszott kevesebbet).