Fotó: paksifc.hu

NB I: Egy tökéletes 11-essel és egy ollózós góllal vitte el a három pontot a Paks Felcsútról

Haraszti és Könyves találataival nyert a Paks a Puskás Akadémia otthonában - a hazaiaknál több mint hét hónap után lépett újra pályára bajnokin a magyar válogatott Nagy Zsolt.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 23., szombat 16:21
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 23., szombat 16:21

A Puskás Akadémia-Paks összecsapással indult az NB I hetedik fordulójának szombati játéknapja. Mindkét együttest a támadó felfogás jellemzi, így egy rengeteget helyzetet és sok gólt hozó találkozóra számíthattak előzetesen a szurkolók, az első félidőben azonban alig forogtak veszélyben a kapuk.

A 6. percben Gruber kiugratásához ugyan hozzáért Szabó János, de lefülelni nem tudta, így Soisalo zicceerben léphetett ki, Szappanos azonban bravúrral szögletre mentett. A 28. percben Gruber került helyzetbe, ballábas bombáját viszont Szappanos védeni tudta.

Tíz perccel később Levi lökte fel Papp Kristófot a 16-oson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető, a büntetőt Haraszti a jobb sarokba helyezte félmagasan - Markek érezte az irányt, de nagyon pontos volt a lövés, 0-1.

2. félidő

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, ezt először Hornyák Zsolt tette meg az 58. percben, amikor is pályára lépett Marius Corbu, valamint a magyar válogatott Nagy Zsolt, aki legutóbb az előző idény 18. fordulójában, február 3-án játszott az NB I-ben a sérülése miatt.

A vendégeknél beállt Böde Dániel és Könyves Norbert is, veszélyesebbé is vált a tolnaiak támadójátéka. A 66. percben Böde szerzett labdát a hazai tizenhatoson belül, éles szögből lett, de Markek jól mozdult ki és védett, a szögletből viszont újabb gólt kapott a Puskás: Mezei szögletét Könyves Gruber szorításában, kapásból, ollózó mozdulattal lőtte a jobb felsőbe, öt méterről, 0-2.

Az utolsó tíz percre beszorította a Paksot a Puskás Akadémia, közel is került a szépítéshez a 85. percben, amikor is Plsek kiugratása után Nagy Zsolt lépett ki ziccerben, 14 méterről lőtt is, de Szappanos bravúrral mentett. A hazaiaknak végül nem jött össze a gól, így a Paksé lett a három pont, amely így - lehet, hogy csak ideiglenesen - felugrott a dobogó harmadik helyére.

NB I, 7. forduló

Puskás Akadémia-Paksi FC 0-2 (Haraszti 39. - 11-esből, Könyves 66.)

Puskás: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati, Brandon - Plsek, Batik (Corbu, 58.) - Soisalo (Komáromi, 77.), Levi (Nagy, 58.), Gruber (Dusinszki, 84.) - Colley.

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Szabó J. - Osváth, Windecker, Papp, Mezei (Horváth, 87.), Silye (Kovács, 79.) - Beke (Böde, 63.), Haraszti (Könyves, 63.).

Ezért nem lett edző a Fradinál Radenkovic
Radenkovic korábban tagja volt Stankovic stábjának a Zvezdánál, így akár az FTC-hez is követhette volna korábbi főnökét: "Elmondtam neki, hogy vezetőedzőként szeretném folytatni."
Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.