Fotó: dvsc.hu

NB I-es edzőmeccsek: A Loki magyar fiatalja hat perc után beköszönt az osztrák élcsapat ellen - késői gólváltás döntött

Vajda Botond 90. percben szerzett góljával ugyan vezetett a DVSC, mégis döntetlennel zárta az edzőtábort.
Csakfoci.hu 2024. július 19., péntek 19:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 19., péntek 19:55

Az elmúlt szezonban az osztrák másodosztály második helyén végzett, de egyébiránt korábban kupagyőztes és első osztályú bajnoki ezüstérmes Ried elleni meccsel zárta a Loki pénteken az ausztriai edzőtábort. A találkozón elsősorban azok kaptak szerepet, akik a Zilina elleni győztes találkozón kevesebb szerephez jutottak - írta a dvsc.hu.

A mérkőzés elején a Ried szerzett egy lesgólt, és ezután is veszélyes támadásokat vezetett. A hajdúságiak 10 perc után kijöttek a szorításból, a 16. percben Christian Manrique 15 méteres lövését blokkolták. A 27. minutumban Shaghoyan próbálkozását védte a Ried kapusa, majd Engedi Márk hárított egy ziccert. Az első félidő vége kiegyenlített játékot hozott, a szünetig gól nem született.

A második játékrész elején inkább a Loki lépett fel támadólag, de nagy helyzet nem alakult ki. A 67. percben igen, de Meldin Dreskovic közeli fejesét védeni tudta az osztrák csapat kapusa, majd Engedi Márknak kellett hatástalanítania egy közeli osztrák bombát.

A hajrában mindkét csapat szerezhetett volna gól, ez a végén előbb a DVSC-nek sikerült, Szuhodovszki Soma szép beadása után Vajda Botond fejelt a kapu jobb oldalába (0-1). A hosszabbításban a Ried egyenlíteni tudott, így döntetlennel zárult a találkozó.