Fotó: facebook.com/ztefc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Vendégsiker a Zete Fiesztán, Diósgyőrben betalált a Fraditól érkezett fiatal tehetség - eredmények

Szombaton a DVTK és a Szpari nyert, az MTK ikszelt a ZTE pedig kikapott.
Csakfoci.hu 2024. július 20., szombat 20:04
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 20., szombat 20:04

Szombaton kora este négy élvonalbeli csapat is pályára lépett felkészülési mérkőzésen: az MTK a Komárno, a DVTK a Zemplín Michalovce, míg a ZTE a Sibenik, a Nyíregyháza pedig a Békéscsaba együttese ellen mérkőzött.

A Diósgyőr mindjárt a mérkőzés negyedik percében vezetést szerzett, majd a 62. percben egyenlíteni tudott az ellenfél, de erre még két ízben: a 69. és a 89. percben érkezett válasz a diósgyőri oldalról. A Zalaegerszeg hiába állt fel Németh Dániel góljával 0-1-ről, a horvát ellenfél két perc alatt újra betalált, és végül 2-1-re győzött a zalai csapat ellen. A Szpari fordulatos, ötgólos meccsen múlta felül a Békéscsabát, az MTK pedig gól nélküli döntetlent ért el a komárnói gárda ellen.

Felkészülési mérkőzések

MTK-Komárno 0-0

MTK: Demjén - Varju, Beriashvili, Nagy Zs. - Hej, Horváth A., Kata, Bognár, Antonov - Polievka, Németh K (mtkbudapest.hu)

DVTK-Zemplín Michalovce 3-1 (a Diósgyőr góljait Varga Zétény, Marko Rakonjac és Bényei Ágoston szerezték)

DVTK: Odyntsov - Gera, Szatmári, Lund, Sanicanin - Klimovich, Vallejo, Pozeg Vancas - Varga, Rakonjac, Rharsalla

ZTE-Sibenik 1-2

Nyíregyháza Spartacus–Békéscsaba 3-2 (Rajskó 9., Farkas 11., Beke 89. - 11-esből, ill. Vólent 67. - 11-esből, Kóródi 86.)

Nyíregyháza: Fejér – Rjaskó, Alaxai, Gengeliczki (Jokic 70.), Farkas B.(Navratil 65.), Kesztyűs (Kovács M. 65.), Nagy D., Nagy B., Kovácsréti (Pinte 70.), Myke(Babic 59.), Gresó (Beke 70.)

Felkészülés: Bumba duplázott volt csapata ellen, az ETO döntetlennel főpróbázott az NB I-re - videó
Az ETO Claudiu Bumba duplája után 2-2-re végzett a Kisvárda együttesével.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.