Fotó: fradi.hu

NB I-es felkészülés: A Fradi győzelme a 90. percben veszett oda a Premier League-csapat ellen - videó

A Ferencváros felkészülési mérkőzésen 2-2-re végzett az angol élvonalbeli West Ham United együttesével.
Póczik Dávid 2024. július 15., hétfő 17:53
Szerző: Póczik Dávid 2024. július 15., hétfő 17:53

Hétfő délután az angol első osztályú West Ham United ellen mérkőzött meg Ausztriában a Ferencváros csapata, a találkozó első félidejében kétgólos előnybe került az aktívabb magyar együttes: az első találatot a 25. percben Owusu szerezte, majd a félidő hajrájához közeledve Makreckis passza után Pesic lőtte ki a hosszú alsót, ezzel kettőre növelte az FTC előnyét.

A második félidőben pár perc után szépített a 2023-as Konferencia Liga-győztes: a csereként beállt Danny Ings talált be szabadrúgásból. A folytatásban kiegyenlített játékot láthattunk, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a 84. percben a frissen beállt Gruber például a felsőlécet találta telibe éles szögből. A 90. percben aztán, a lefújás előtti utolsó másodpercekben egy jobbról betett labdát Aguerd tolt be a kapuba, így 2-2-re mentette az összecsapást.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

Ferencváros-West Ham United 2-2 (Owusu 25., Pesic 41., ill. Ings 49., Aguerd 90.)

FTC: Varga Á. – Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez (Civic, 58.) – Abu Fani (58., Rommens), Maiga (Tóth A., 77.), Kehinde (Gruber, 83.) – Traoré (Kady, 77.), Pesics (Bassey, 77.), Owusu (Ben Romdhane, 58.)

WHU: Fabianski - Kodua, Kilman, Mavropanos, Cresswell - Potts, Orford, Ward-Prowse - Kudus, Cornet, Guilherme. A II. félidőben: Foderingham - Zouma, Ings, Aguerd, Irving, Emerson, Earthy, Casey, Kelly, Kodua, Potts (Earthy, 68.)